Agencja reklamowa – inspiracja dla reklamy?

Agencje reklamowe stanowią ważną gałąź we wszystkich biznesach. Umiejętność dobrania odpowiedniej reklamy sprawia, że nasza firma zyskuje nowych miłośników, jak również ciekawych kontrahentów. Gdzie znajdziemy ciekawe materiały reklamowe? Z pewnością w agencjach reklamowych.

agencja reklamowaTego typu firmy oferują szeroki wachlarz różnorodnych materiałów, takich jak parasole, kubki, długopisy, notesy, kalendarze i wiele innych. To jednak te najczęściej wybierane przez klientów. Warto rozejrzeć się za czymś oryginalnym, szczególnie kiedy i nasz produkt znacząco wyróżnia się od oferty konkurencji. Materiałami reklamowymi są oczywiście również liczne katalogi, foldery oraz ulotki, a nawet ładnie oklejony samochód.Jednak te reklamy powinny być przeznaczone wyłącznie na reklamowanie konkretnych produktów.
Jednym z najważniejszych materiałów reklamowych są wizytówki. Tego rodzaju atrybut jest absolutnie niezbędny w firmach, które pragną budować rzetelnie swój wizerunek. Stworzenie oryginalnej wizytówki, która faktycznie zapadnie w pamięć to nie prosta sprawa. Przede wszystkim powinna być ona w odpowiednich rozmiarach. Najczęściej dobiera się rozmiary takie, aby pasowała do wizytowników, jak również do portfeli, jednak graficy chętnie odchodzą od tej reguły twierdząc, że tylko będąc innym faktycznie da się odróżnić.
Współcześnie wizytówki powinny być dopasowane przede wszystkim do rodzaju branży, w której będą wykorzystywane. Wizytówki mogą być w różnorodnych kolorach, wzorach, jednak najważniejsze jest dobranie odpowiedniego papieru. Do wyboru mamy różnorodne faktury oraz grubość papieru, dodatkowo możemy poprosić o laminowane wizytówki. W ten sposób znacznie ciężej je zniszczyć, podrzeć czy rozerwać.

Wizytówki powinny posiadać również najistotniejsze dane dotyczące jej posiadacza- imię, nazwisko, stanowisko w firmie, nazwa firmy oraz oczywiście numer kontaktowy lub też adres mailowy. To podstawowe informacje. Wizytówka może również posiadać QR kod, który po zeskanowaniu pokaże znacznie więcej informacji o właścicielu.<

Leave a Comment