Akcesoria do sprzątania.

Założenie firmy sprzątającej nie sprowadza się tylko i wyłącznie do zarejestrowania działalności gospodarczej oraz zdobycia klientów. Przed rozpoczęciem prac, należy zgromadzić wszelkie niezbędne sprzęty i akcesoria. Na początek wystarczą te podstawowe. Z czasem, w miarę rozrostu firmy, być może będziemy chcieli zakupić bardziej fachowe maszyny, które wymagają jednak większych nakładów pieniężnych. Od czego jednak zacząć?

Podstawowe i dodatkowe wyposażenie – ochroniarz Wrocław

Niezależnie od tego, czy nasza podstawowa usługa to sprzątanie biur, czy domów prywatnych, będą nam potrzebne wiadra, ścierki, miotły, gąbki a także detergenty do czyszczenia poszczególnych powierzchni. Należy zwracać baczną uwagę na to, do czego przeznaczony jest konkretny preparat, ponieważ niewłaściwe użycie lub zmieszanie dwóch środków może prowadzić do zniszczenia czyszczonych powierzchni. Do takich prac, jak mycie okien, przyda się gąbka na teleskopowej rączce oraz ściągaczka. Dzięki temu ostatniemu sprzętowi, okna będą lśniące i bez smug.

ochorna WrocławCzyszczenie wykładzin i dywanów wymaga dobrej jakości, porządnie ssącego odkurzacza. Dzięki temu praca nie będzie dla nas ta ciężka. Ponadto takie zadania jak mycie klatek schodowych, czy podłóg wymaga dobrze zbierającego brud mopa. Z czasem być może poszerzymy zakres swoich usług. Wtedy wzorem większych firm, które oprócz sprzątania zajmują się takimi działaniami jak ochrona Wrocław, trzeba będzie zakupić maszynę do prania dywanów czy tapicerek. Przy dobrych zleceniach koszt kupna sprzętu szybko się zwróci, a jakość naszych prac z pewnością wzrośnie.
Warto zwrócić uwagę na aspekt bezpieczeństwa. Wszystkie prace z detergentami wykonuje się w rękawiczkach, w wentylowanych pomieszczeniach, na przykład z szeroko otwartym oknem. Wdychanie oparów na przykład chloru, może doprowadzić nie tylko do chwilowego zasłabnięcia, lecz także poważniejszych problemów zdrowotnych. Dlatego zatrudniając pracowników należy koniecznie przeprowadzić szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy związanej z szeroko pojętym sprzątaniem.

Leave a Comment