Antybakteryjne i przeciwgrzybicze właściwości nanosrebra

W kosmetyce odkrywa się różne substancje, które wpływają pozytywnie na skórę człowieka. Jedną z takich substancji jest na pewno srebro – szczególnie w postaci nanosrebra. Nanosrebro to mikrocząsteczki srebra, które umieszczane są w różnych kosmetykach np. w kremach do twarzy, balsamach, odżywkach, mydłach.

Mydło z nanosrebrem na trądzik i nie tylko

nanosrebroOkazuje się, że nanosrebro ma szereg właściwości, z których warto skorzystać. Pierwszą i chyba najważniejszą właściwości nanosrebra jest działanie antybakteryjne. Nanosrebro hamuje wzrost i namnażanie bakterii – i chodzi tutaj nie tylko o bakterie z grupy tlenowych, ale również te beztlenowe. Oprócz tego nanosrebro działa też przeciwgrzybiczo, niszcząc komórki grzybów chorobotwórczych i pleśni. Udowodniono nawet działanie przeciwwirusowe nanosrebra. Szczególnie polecane są tak zwane mydełka ze sreberkiem, które można kupić w drogeriach i aptekach. To sreberko to nic innego tylko właśnie nanosrebro, które eliminuje drobnoustroje ze skóry. Poleca się stosowanie mydełek z nanosrebrem osobom, które mają problemy trądzikowe. Chodzi tu głównie o trądzik młodzieńczy. Jeśli ktoś posiada trudno gojące się rany, również powinien przemywać je mydłem z nanosrebrem, aby pozbyć się różnych bakterii i grzybów. Dzięki stosowaniu mydeł z nanosrebrem trądzik znika i nie pojawia się. Trzeba tylko pamiętać o regularnym myciu twarzy. Początkowo najlepiej myć twarz 3 razy dziennie.

Od razu należy zaznaczyć, by wcierać mydło z nanosrebrem przynajmniej przez minutę w skórę twarzy, a dopiero później spłukać pozostałość. Popularne są też wody z nanosrebrem, które służą do przepłukiwania błon śluzowych czy nawet do picia. Istnieje wiele badań naukowych, które potwierdzają dobroczynne i prozdrowotne właściwości nanosrebra. Warto kupować kosmetyki z tym pierwiastkiem.