Białe złoto w produkcji biżuterii

 

Szlachetne materiały takie, jak złoto czy srebro od wieków używane są do wyrobu pięknej biżuterii. Popularne stało się również tzw. białe złoto, które dzięki swoim właściwościom jest trwałe i równie atrakcyjnie prezentuje się w formie naszyjników czy bransoletek.

Wyjątkowe kobiece bransoletki

bransoletki z białego złotaBiałe złoto powstaje w wyniku stopu tego drogocennego kruszcu z innymi metalami. Efektem takiego połączenia jest mniej lub bardziej połyskliwa biżuteria o kolorze srebrnym lub imitująca platynę. Dzięki właściwościom metali bransoletki z białego złota są trwałe i zazwyczaj twardsze niż te wykonane z samego złota. Ze względu na te cechy oraz misterność pracy złotnika zyskują coraz większą popularność. Właściwie jedynym ograniczeniem podczas zakupów są indywidualne upodobania. Mnogość wyrobów złotniczych pozwoli idealnie dopasować bransoletkę do urody, charakteru oraz stylu. Można więc wybierać spośród delikatnych, lekko połyskujących modeli o bardziej lub mniej delikatnym splocie, bez dodatku kamieni. Atrakcyjnie prezentują się modele z artystycznie wtopionymi kamieniami szlachetnymi, na przykład maleńkimi diamentami. Interesującą designerską propozycją są również modele bransoletek wykonane z dwóch rodzajów złota – białego oraz żółtego – ułożonych naprzemiennie w oryginalny przyciągający wzrok wzór. Jeśli nie mamy ulubionego modelu możemy eksperymentować z lekkimi łańcuszkami czy bransoletkami kołami – szerszymi czy węższymi. Można się również pokusić o noszenie kilku modeli jednocześnie, tworząc dzięki temu interesujące kombinacje.

Niezależnie od gustu, bransoletki wykonane z białego złota zawsze będą modnym oraz eleganckim dodatkiem. Warto mieć taki wyrób złotniczy pod ręką, ponieważ za jego pomocą można wyczarować gustowną stylizację.