Biurko młodzieżowe – zrób to sam

Zwykle potrzebując mebli, wybieramy się do sklepu meblowego w celu ich zakupu. Obecnie przy tak ogromnym wyborze mebli nie trudno będzie znaleźć coś co spełni nasze wymagania. Jednak są jeszcze takie osoby, które chętnie podjęli by się samodzielnego wykonania mebli, szczególnie że akurat biurka są jednym z prostszych do wykonania.

Z czego zrobić biurko młodzieżowe?

polecane biurka młodzieżowePrzede wszystkim zanim przystąpimy do wykonania biurka, powinniśmy ustalić jego rozmiar, biorąc pod uwagę wolną przestrzeń, którą dysponuje pokój naszego nastolatka, a także minimalne potrzeby do wygodnej pracy. Dla osoby dorosłej wysokość biurka powinna wynosić około 75 cm. Warto także określić czy biurko ma służyć głównie do pracy przy komputerze czy pisania. Jeśli mamy zamiar siedzieć przy komputerze warto zapewnić tyle miejsca na nogi by można się swobodnie wsunąć i przyjąć odpowiednią, wygodną pozycję. Następnie musimy określić z czego chcielibyśmy wykonać blat, albowiem od jego ciężaru zależy to jakie nogi do stołu dobierzemy. Do dyspozycji mamy drewno, sklejkę, szkło a nawet metalową płytę. Można pomyśleć nad wykorzystaniem niepotrzebnych odpadów jak np. stare drzwi drewniane. W ten sposób nasz mebel będzie jeszcze tańszy. Nogi dobieramy do ciężkości blatu, muszą one stanowić dobrą podporę nie tylko dla niego, ale także ciężaru, który ustawimy na biurku. Obecnie bardzo polecane biurka młodzieżowe wykonane są na styl industrialny. Można by pomyśleć o takim rozwiązaniu i np. metalowy blat, umieścić na regałach, a od strony ściany, dodatkowo zastosować wspornik. W ten sposób otrzymamy oryginalne biurko, z dodatkowym miejscem na np. książki.

Wykonanie biurka nie jest trudną sprawą, wszelkie potrzebne materiały zakupimy w sklepach budowlanych, a sama praca nad tworzeniem mebla nie jest zbytnio czasochłonna. Mamy wiele możliwości jeśli chodzi o wybór materiałów z których wykonamy biurko co daje nam szerokie pole do popisu. Warto podjąć się takiej pracy dla samej satysfakcji i oczywiście nie zapomnijmy zaangażować w to naszego nastolatka.