Co wspólnego mają agencje reklamowe i drukarnie

Agencja reklamowa wykonuje szereg różnorodnych działań marketingowych dla klienta. Zajmują się całą warstwą kreatywną, jak również produkcją zleconych materiałów. Tworząc szatę graficzną i projekt ulotek informacyjnych, czy folderów dla firmy, a następnie je produkując można powiedzieć, że świadczą usługi kompleksowo przechodząc w całości przez proces druku.

Czym zajmują się drukarnie?

drukarnia wrocław rynekDrukarnie w odróżnieniu od agencji reklamowych zajmują się produkcją materiałów według dostarczonego projektu graficznego. W rzadkich przypadkach możemy liczyć na pomoc, przy przygotowaniu projektu. Drukarnia cyfrowa Wrocław świadczy więc usługi stricte produkcyjne i fizyczne, bez pracy twórczej. Agencje reklamowe działające na rynku mogą zająć się całościowo przygotowaniem naszych materiałów marketingowych. Agencje pracując z klientem od samego początku, dają pomysł na reklamę i są odpowiedzialne za stworzenie warstwy graficznej projektu i uzgodnienie go z klientem. Przeważnie wszystkie poprawki oraz uwagi ze strony klienta, są wykonywane nieodpłatnie do projektu. Po jego akceptacji agencja reklamowa zleca zaprzyjaźnionej drukarni produkcję materiałów. Jeśli znamy się natomiast na przygotowaniu materiałów do druku, możemy sami się tym zająć, oszczędzając tym samym nasz budżet. Posiadając gotowy projekt, możemy zlecić jego realizację i druk w drukarni cyfrowej z Wrocławia.

Dodatkowo, drukarnie mogą zaoferować usługi, takie jak bigowanie, zszywanie, czy pakowanie w paczkach po tyle sztuk, ile potrzebujemy. Wszystkie usługi są dodatkowo płatne tak, że powinniśmy odpowiednio wcześniej zaplanować budżet na produkcję materiałów marketingowych, aby uniknąć zaskoczenia i nieplanowanych kosztów. Inwestycja w marketing zwróci się w postaci nowych klientów.

Więcej informacji www.printon.pl