Ćwicz wybraną partię ciała!

Jeśli chcemy, aby nasz trening przyniósł nam jak najwięcej korzyści, warto wiedzieć, do czego służą poszczególne sprzęty. Pamiętajmy, że każdy przyrząd na siłowni wzmacnia inną partię mięśni. Dlatego zainteresujmy się tym tematem, a szybko zobaczymy efekty!

silowniaNa samym początku warto powiedzieć o sprzętach, które służą do wykonywania ćwiczeń aerobowych. Dzięki nim spalimy najwięcej kalorii. Może to być np. bieżnia. Nawet jeśli nie mamy dobrej kondycji, możemy zmienić ustawienia tego sprzętu tak, że nasze ćwiczenia będą polegać na szybkim spacerze. To świetna opcja dla osób z dużą nadwagą. Jeśli nie lubimy biegać, możemy wypróbować orbitrek treningowy. Ćwiczenia na tym sprzęcie pobudzają do pracy całe nasze ciało, dzięki czemu pracujemy nie tylko nad mięśniami nóg. Inne sprzęty, które służą do spalania kalorii to m.in. rowerek stacjonarny, ergometr wioślarski lub stepper. Każdy wybierze coś dla siebie!

Jeśli chcemy zwiększyć naszą masę mięśniową, również mamy do wyboru przeróżne sprzęty. Najpopularniejsza jest oczywiście ławka na siłownie. Możemy na niej wykonywać np. skłony oraz skręty tułowia, które wzmacniają mięśnie brzucha. Poręcz stacjonarna to sprzęt, którego najczęściej używają mężczyźni. Podciągania, które możemy wykonywać na tym urządzeniu, doskonale kształtują mięśnie rąk oraz brzucha. Jeśli chcemy popracować nad naszymi plecami oraz klatką piersiową, wypróbujmy „motylka”.

Ten sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze, a przynosi wiele efektów. Po ciężkim treningu przyszedł czas na odpoczynek. Wiele siłowni oferuje nam różne przyrządy, dzięki którym zregenerujemy swoje ciało. Może to być np. stół do masażu. Dzięki niemu zrelaksujemy się i z pewnością chętniej wrócimy do treningu następnego dnia.

Każda siłownia dysponuje jeszcze wieloma innymi sprzętami. Warto się nimi zainteresować i wybrać coś odpowiedniego dla nas. Jeśli nie wiemy, jak ćwiczyć na danym urządzeniu, spytajmy po prostu pracowników siłowni. Oni z pewnością nam pomogą i odpowiedzą na wszelkie nurtujące nas pytania.

Leave a Comment