Czy zdalne szkolenia BHP mają sens

 

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepiej zdecydować się na szkolenie BHP w formie stacjonarnej, czy też forma zdalna okaże się równie korzystna. Jedna i druga opcja ma zarówno wady, jak i zalety. Warto zatem przeanalizować poszczególne możliwości i na tej podstawie dokonać wyboru. Wiele zależy od specyfiki konkretnej firmy, a także rodzaju przeprowadzanego szkolenia.

Szkolenie BHP powinna prowadzić osoba kompetentna

szkolenia bhp okresowe rzeszówObojętnie czy zdecydujemy się na szkolenie stacjonarne, czy też zdalne, musimy wybrać odpowiednią firmę, która zajmie się prowadzeniem zajęć. Ważne jest to, aby szkoleniowcy posiadali niezbędne kwalifikacje, które uprawniają do wykonywania tego typu pracy. Wyszczególnić można szkolenia wstępne oraz szkolenia BHP okresowe Rzeszów. Druga opcja przeznaczona jest dla pracowników już zatrudnionych, którzy co jakiś czas muszą sobie przypomnieć istotne zagadnienia dotyczące pracy w bezpiecznych warunkach. Czasem pojawiają się na szkoleniach także nowe informacje. Trzeba zatem słuchać uważnie. Najlepiej byłoby na bieżąco robić sobie notatki z zajęć, by móc w każdej chwili wrócić do konkretnego tematu. Do prowadzenie szkoleń można zatrudnić firmę zewnętrzną, jak i zorganizować w przedsiębiorstwie dział, który będzie zajmował się tego typu zagadnieniami. Możliwości są różne. Najważniejsze jest natomiast to, aby zadbać o właściwe przeszkolenie wszystkich pracowników.

Zdalne szkolenia BHP zdecydowanie mają sens, jeśli są prowadzone ciekawie i fachowo. Są tak samo wartościowe jak szkolenia prowadzone w formie stacjonarnej. Niektórzy jednak cenią sobie możliwość osobistego kontaktu z osobą prowadzącą zajęcia. Formę szkolenia należy zawsze dopasować do indywidualnych wymagań konkretnego przedsiębiorstwa. Firmy świadczące usługi BHP często są w tym zakresie elastyczne.