Dekoracje z użyciem świec

 

Świeczki od lat są używane nie tylko jako źródło światła, ale także jako element dekoracyjny. Polacy bardzo często sięgają po nie w okresie Świąt Bożego Narodzenia lub świąt wielkanocnych. Mogą one jednak także zagościć na stole podczas romantycznej kolacji, czy też stanowić dekorację kościoła w czasie ślubu. Możliwości jest wiele.

Walory świec zapachowych

świece zapachowe bispolOsobiście najczęściej sięgam po świeczki zapachowe, ponieważ oprócz walorów wizualnych posiadają także te związane z pobudzeniem mojego zmysłu węchu. Jestem szczególnie wrażliwa na różnego rodzaju zapachy. Nie przepadam za zbyt intensywną wonią niektórych gatunków kwiatów, zaś lubuję się w naturalnych zapachach przypraw. Najchętniej sięgam po świece zapachowe bispol. Posiadam ich całkiem sporo. Wybieram tę firmę, ponieważ zawsze mogę liczyć na to, że znajdę wyjątkowo pięknie pachnące świece, które w dodatku są bardzo starannie wykonane i stanowią idealną ozdobę do pomieszczeń mojego domu. Oczywiście hitem na rynku są świece zapachowe w szkle, jednak wybór innych dostępnych modeli jest ogromny. Bardzo podobają mi się te świeczki, które powstają w związku z konkretnymi datami w kalendarzu. Obok popularnych już na rynku świec w kształcie świątecznych choinek czy też króliczków wielkanocnych  znajdziemy między innymi świece w kształcie serca dedykowane osobom, które akurat obchodzą jakieś święto. Możemy zamówić świecę na Dzień Babci, Dzień Dziadka, a nawet na dowolne imieniny. Coraz częściej producenci pachnących świec umożliwiają nam zamówienie dowolnego napisu lub dedykacji. W ten sposób możemy uczynić z świecy ciekawy, spersonalizowany prezent.

Świece zapachowe idealnie sprawdzają się w każdym wnętrzu. Tworzą niepowtarzalny klimat, dzięki temu, że pobudzają w różny sposób wiele naszych zmysłów. Nie tylko pięknie pachną, ale także niesamowicie wyglądają. Warto także pamiętać, że świeca może być ciekawym prezentem dla bliskiej nam osoby.