Depilacja laserowa, czyli jak pozbyć się zbędnego owłosienia

 

Depilacja laserowa należy do zabiegów, którymi interesują się kobiety w różnym wieku, a także część mężczyzn. Jej istotą jest nie tylko usunięcie zbędnego owłosienia, ale przede wszystkim pozbycie się go na stałe. Żeby uzyskać zadowalające efekty często potrzeba kilku sesji depilacji laserowej.

Gładka skóra na stałe dzięki depilacji laserowej

depilacja laserowaZabiegi depilacji laserowej dostępne są w wielu salonach kosmetycznych. Jej popularność jest zdecydowanie większa od tradycyjnych metod – takich jak depilacja woskiem lub pastą cukrową. Pomimo że depilacja laserowa jest nieco droższa, po jej zastosowaniu można spodziewać się trwałego usunięcia owłosienia. Z kolei przy tradycyjnych metodach należy liczyć się z tym, że ono prędzej czy później odrośnie. Żeby depilacja laserem była możliwa, należy spełnić pewne warunki. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jej wykonanie jest możliwe jedynie u osób o ciemnym owłosieniu. Mała ilość pigmentu sprawia, że działanie światła lasera nie jest skuteczne. Depilować można całe ciało. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się zabiegi na łydki, uda i przedramiona. Cześć kobiet usuwa tym sposobem zbędne owłosienie z twarzy, a także okolic bikini. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, czy taka metoda usuwania owłosienia jest bolesna. Jedni uważają, że tak inni, że nie. Duże znaczenie ma tu próg bólu danej osoby. Zabieg nie może być wykonywany na podrażnionej skórze. Osoby, które planują depilację laserową, powinny unikać opalania się przed jej wykonaniem.

Znana i ceniona depilacja laserowa należy do czołówki zabiegów w wielu renomowanych salonach kosmetycznych. Jej największą zaletą jest fakt, że jest ona bardzo skuteczna. Wykonanie jej zaledwie kilka razy sprawia, że owłosienie na danym obszarze ciała nie odrasta.

Więcej dowiesz się na stronie: www.ikeszczecin.pl