Dibond a kasetony reklamowe

Coraz popularniejszym zjawiskiem jest korzystanie różnych firm z kasetonów reklamowych. A najbardziej lubionym materiałem do ich wykonania jest dibond. Niestety kasetony reklamowe wykonane z dibondu nie należą do najtańszych, dlatego często używa się zamienników, takich jak Starbond, Aludecor, Tubond i Etalbond.

Jaka jest różnica między kasetonami reklamowymi a Dibondem?

kaseton reklamowyZa pomocą połączenia blach aluminiowych z rdzeniem polietylenowym powstał jeszcze nowszą bazę materiałową, która okazała się o wiele lepsza niż zwykła blacha aluminiowa. Grubość ich aluminiowych blach zewnętrznych wynosi około 0,25 milimetra, dzięki czemu jest lekka płyta o dobrych właściwościach charakteryzującymi się dostosowaniem występowania kasetonów reklamowych do warunków pogodowych znajdujących się w określonych miejscach. Kasetony dibond mogą występować jako kasetony reklamowe jednostronne, jak i kasetony reklamowe dwustronne. Kasetony dibond są idealnie gładkie i odporne na wszelkie zaginanie, może być stosowany zarówno jako reklamy, ale także i wykorzystywany do aranżacji wnętrz. Zawdzięcza to swoim niezwykłym właściwościom, oraz dokładnej i szczegółowej obróbce co uniemożliwia falować powierzchni kasetonom reklamowym. Kolor na nich można uzyskać za pomocą odpowiednim nałożeniu fabrycznym, gdzie stosowany jest lakier poliestrowy o niebywale wysokiej wytrwałości i odporności na działanie niekorzystnych warunków pogodowych, czy to chodzi o bardzo wysokie temperatury, czy skrajnie niskie. Na rynku nie ma sprzedaży kasetonów reklamowych lepszej jakości niż kasetony dibond, które są najodporniejsze ze wszystkich i mają takie małe ciężary.

Najatrakcyjniejsze kasetony to te rozmiarów około 4 m x 1,5 m. Techniki wytwarzania kasetonów dibond są różne, od technik frezowania do zaginania. Dlatego kasetony dibond są tak atrakcyjne we współczesnym świecie.

Leave a Comment