Dobieramy buty do trekkingu

Trekking jest coraz popularniejszą formą aktywności ruchowej, która jest niczym innym jak wędrówką w trudnych warunkach terenowych i klimatycznych. Przyjęło się, że trekking dotyczy wędrówek górskich, ale nie tylko. Żeby być dobrze przygotowanym do tego typu aktywności, trzeba mieć przede wszystkim odpowiednią odzież, wśród której kluczowe są buty. 

Jak dobrać buty trekkingowe?

buty trekkingowe na zimęKiedy wybierzemy się do sklepu specjalistycznego w celu kupienia butów trekkingowych, mamy gwarancję, że spotkamy się z niezłym bólem głowy. Na półkach sklepowych, poświęconych turystyce górskiej, jest tyle modeli obuwia, że naprawdę cieżko się na coś zdecydować, kiedy nie mamy konkretnej wiedzy. Przed zakupem obuwia w góry warto więc najpierw trochę zorientować się w temacie. Priorytetowo musimy ustalić, czy potrzebujemy buty trekkingowe na zimę czy na lato. Każdy model przystosowany jest bowiem do innych warunków atmosferycznych. Zimowe obuwie ma specjalne zabezpieczenia w postaci warstw różnych materiałów, które zabezpieczają zarówno przez zimnem, jak i przed gromadzeniem się wody. Są one o wiele cięższe, ale kupując takie buty mamy gwarancje, że nawet najzimniejsze dni nie będę nam straszne. Letnie buty wykonane są z o wiele lżejszych materiałów, bardzo często mocno oddychających. Nie każde są wodoodporne, wię w przypadku tego typu obuwia najlepiej by było, gdybyśmy ustalili, czy w miejscu, do którego się wybieramy, występuje dużo opadów atmosferczynych.

Zakup obuwia trekingowego to nie tylko wybranie się do specjalistycznego sklepu. Musimy najpierw ustalić, jakiego typu butów potrzebujemy. Każdy model, bowiem, jest przystosowany do innych warunków atmosferczynych. Bardzo ważne jest to, czy potrzebujemy trekkingowych butów na zimę czy też na bardziej letni okres.