Dobry trycholog w Poznaniu

Każda kobieta marzy o pięknych, zadbanych włosach, które są jej dumą. Jednak nie każda została hojnie obdarzona przez naturę, borykając się z cienkimi, czy wypadającymi włosami. Są na to sposoby, ale trzeba się udać do odpowiedniego lekarza.

Jakie badania wykonują trycholodzy?

trycholog poznańO włosy trzeba systematycznie dbać, aby kosmki były zdrowe i błyszczące. Na ich wygląd składa się wiele czynników, które jednocześnie działając, skutecznie wpływają na stan włosów. Wypadanie włosów jest naturalnym zjawiskiem i dotyka każdego w ciągu całego życia. Najwięcej ich wypada w okresie jesienno – zimowym i jeżeli nie trwa to dłużej niż kilka miesięcy, to nie ma się czym martwić. Trwałe wypadanie włosów, które trwa znacznie dłużej, może oznaczać różne choroby, dlatego nie należy tego bagatelizować. Jeżeli decydujemy się na wizytę u specjalisty, to najlepszy jest trycholog Poznań jest miastem w którym go na pewno znajdziemy. Jest to specjalista od chorób włosów i skóry głowy. Trafiają do niego pacjenci z przeróżnymi problemami, od łuszczycy, przez wirusowe zakażenia, po łysienie plackowate. Oczywiście nie każde wypadanie włosów oznacza poważny problem, gdyż być może jest wynikiem niewłaściwej diety, która jest uboga w cynk, witaminę A, E i wapń. W gabinecie trychologicznym jest wykonywane bezbolesne badanie specjalną mini kamerą, która pozwala na przyjrzenie się skórze głowy z bliska, ponieważ to od niej zaczynają się wszelkie problemy z włosami. Badanie trwa zaledwie kilka minut i daje dokładny obraz problemu.

Wizyty w gabinetach trychologicznych nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, więc pacjenci muszą za nie płacić z własnej kieszeni. Jeżeli zauważymy u siebie problem, to lepiej nie zwlekać z wizytą u lekarza, bo czas działa na naszą niekorzyść.