Druk cyfrowy w Polsce

Druk cyfrowy w Polsce cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i z dnia na dzień pojawia się coraz więcej firm, które w swojej ofercie mają profesjonalny druk cyfrowy 24h. W internecie bez żadnego większego problemu znajdziemy firmy, które oferują druk 24 godziny na dobę w dobrej jakości i co najważniejsze w rozsądnej cenie.

Bardzo wiele osób w Polsce zastanawia się jeszcze co jest lepsze druk cyfrowy, czy może druk offsetowy. Odpowiedź na te pytanie wcale nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Po pierwsze musimy zastanowić się jak wielkie mamy zlecenie na druk i kiedy chcemy, aby ono było zrealizowane. Jeżeli chcemy, aby nasz druk wykonany został od razu to zdecydowanie wybrać trzeba druk cyfrowy 24h.
Metoda druku cyfrowego jest bardzo wygodna i co najistotniejsze ułatwia nam codzienną pracę z wieloma dokumentami i innymi materiałami, które są zlecane do druku. Druk cyfrowy jest również bardzo często wykorzystywany do wykonania pojedynczych przykładów wydruku, które muszą być zaakceptowane przez odpowiednie osoby. Dodatkowym i ogromnym atutem druku cyfrowego jest możliwość personalizacji naszych wydruków.

Jeżeli nasze zamówienie będzie powielane w setkach razy i potrzebować będziemy tysiące egzemplarzy to zdecydowanie lepiej skorzystać z druku offsetowego. Należy pamiętać jednak, że druk ten nie otrzymamy od ręki, ponieważ przygotowanie do druku offsetowego absorbuje sporo czasu. Jeżeli planujemy przygotować wizytówki firmowe to druk offsetowy wydaje się najlepszym zadaniem.
Daje on nam zdecydowanie większe możliwości operowania kolorami niż druk cyfrowy. Wybór odpowiedniego druku jest niesłychanie ważny ponieważ ma on wpływ nie tylko na szybkość i jakość zrealizowania druku, ale również i na jego cenę, która przy dużych zamówieniach może sięgać naprawdę dużych sum.

Leave a Comment