Druk na szkle

Szkło kojarzone jest oczywiście z nowoczesnością oraz sterylnością. Często stosowany jest we wnętrzach. Jednak wiele osób wystrzega się szkła. Uważają bowiem, że szkło nadaje wnętrzu bardzo surowego klimatu, a oni wolą bardziej przytulne wnętrza.

Szkło dekoracyjne

szkło laminowaneWszystko to można ze sobą połączyć. Szkło może stworzyć naprawdę niesamowity klimat we wnętrzu. Istnieje bowiem możliwość druku na szkle. Dzięki temu, materiał ten można wykorzystywać w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, a także w tych urządzonych na przykład w stylu retro. Szkło dekoracyjne daje w dzisiejszych czasach znacznie więcej możliwości. Szkło może nadać twojemu mieszkaniu delikatności oraz ciepła. Można bowiem na szkle wydrukować zdjęcie czy wzór na którym nam zależy. Dzięki temu będziemy mogli urządzić wnętrze tak, jak nam to podpowiada nasza wyobraźnia. Warto wiedzieć, że przed wydrukiem można wyciąć w szkle wszelkiego rodzaju otwory pod na przykład włączniki czy też gniazda. Dopiero później drukuje się na szkle. Wcześniej musi zostać ono przygotowane do montażu. Firmy szklarskie posiadają w swojej ofercie zarówno szkło laminowane podwójne, w których grafika znajduje się w środku, jak i szkło laminowane dwustronne czy jednostronne. Bez względu na to, jaki typ szkła i sposób umieszczenia w nim grafiki wybierzemy to na pewno będzie ono spełniało nasze oczekiwania. Szkło idealnie sprawdzi się w każdym miejscu, w którym potrzebne jest jakieś neutralne zabarwienie. Szkło będzie nadawało się zarówno do dekoracji jak i będzie spełniało aspekty praktyczne. Łatwo je bowiem utrzymać w czystości. Oprócz tego warto wiedzieć, że bez względu na to czym będziemy czyścić szkło to na pewno barwa jego pozostanie taka sama jak na początku. Nie odbarwia się ono bowiem. Szkło sprawdza się w szczególności w przypadku kabin prysznicowych, paneli ściennych, drzwi. Można także tworzyć szklane fronty mebli.

Oprócz tego na popularności wciąż zyskują balustrady oraz ścianki wykonane ze szkła. Ze szkła można także tworzyć obrazki na ścianę oraz kasetony czy witryny meblowe. Firma szklarska powinna wykonać dla nas także wcześniej symulację, tak abyśmy mogli sprawdzić jak wygląda materiał i jak wkomponuje się w przestrzeń.

Leave a Comment