Dystyngowany styl angielski

Od dawna styl angielski kojarzy nam się z rodziną królewską, etykietą, a przede wszystkim klasą. Odpowiednio dobrane wyposażenie wnętrz może jednak uczynić go miłym i przytulnym.

Wyposażenie wnętrz w stylu angielskim to miły dla oka widok

wyposażenie wnętrzPrzede wszystkim należy zacząć od tego, że styl anielski i wyposażenie wnętrz ma wiele odsłon. Może on być wiejski, łączący sielankę i tradycję, gdzie każde krzesło i fotel zdobi dekoracyjna poduszka, na ścianach wiszą obrazy przedstawiające naturę, a pomieszczenia są jasne i i przyjazne, pachnące stojącymi w wazonach świeżymi kwiatami. Zupełną odmianą stylu angielskiego wiejskiego jest industrialny, cechujący się surowością i minimalizmem. Ceni on sobie przestrzeń i neutralne barwy w połączeniu z metalem, cegłą, szkłem i drewnem. Trzecią odsłoną angielskiego stylu jest „kolonialne wspomnienie”, w którym główną rolę odgrywają masywne meble. Krzesła do jadalni oraz stoły wykonane są z egzotycznego drewna, a wnętrze zdobią orientalne dekoracje. Jak na pewno zdążyliście już zauważyć w żadnej z twarzy tego stylu nie występują nowoczesne krzesła, meble, czy proste, geometryczne dekoracje oraz powszechny, w nowoczesnym stylu minimalizm, tutaj stawia się szczególny nacisk na bogactwo. Tradycyjny dom w stylu angielskim powinien zachęcać gości, aby rozsiąść się na wygodnych tapicerowanych kanapach i napić herbaty. Na ścianach goszczą kolorowe, pastelowe tapety, natomiast podłogi pokryte są drewnem z wyjątkiem kuchni i łazienki gdzie obowiązkiem są kafelki ułożone najlepiej w szachownicę. Centralnym punktem salonu jest kominek, w przypadku gdy nie mamy możliwości umieścić go w domu można zastąpić go elektrycznym, bądź samą jego ramą w której ustawimy świece lub kwiaty w wazonie. Bogactwo widać nie tylko w salonie, również krzesła i stoły do jadalni wykonane są z masywnego, solidnego drewna, a na oknach oprócz firan wiszą długie zasłony z kwiatowym lub geometrycznym ornamentem. Warto też zaznaczyć, że styl angielski nigdy nie łączy pomieszczeń jak to jest robione w stylu hi-tech. Tutaj jadalnia zawsze jest odłączona od kuchni i salonu.

Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus dlatego drobnym ustępstwem będzie umieszczenie stołu i krzeseł jadalni w kuchni lub salonie.

Leave a Comment