ocieplanie poddaszy

Efektywne ocieplenie domu

Podczas planowania i samej budowy domu, każdy szczegół wymaga osobnego skupienia i skrupulatnego przemyślenia wielu możliwości wyboru, jakie daj nam obecny rynek budowlany. Jednym z takich elementów jest prawidłowe, skuteczne i efektywne ocieplenie naszego przyszłego budynku mieszkalnego.

Najlepszy sposób na ocieplanie poddaszy

ocieplanie poddaszyZastosowana technologia, z pewnością będzie dawała efekty po zakończeniu prac i użytkowaniu lokum. Straty cieplne wygenerowane przez niedomiar pracy zainwestowane w ten element będzie skutkował szybką utratą ciepła i problemami z utrzymaniem dogodnej temperatury. Naturalnym jest to, że najwięcej ciepła ucieka przez górną część budynku dlatego jego zabezpieczenie jest tak ważne. Najbardziej zaawansowanym ale również efektywnym zabiegiem tego typu jest ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. Trwałe izolacje poddaszy realizowane przez profesjonalne firmy  ekipy wyposażone w odpowiednie maszyny, potrafiące umieścić ten preparat na stropie, uprzednio zabezpieczonym folią izolacyjną. Izolacja poddasza pianką poliuretanową, na dzień dzisiejszy wydaje się być najmocniejszą przeszkodą dla zimna, która chciałoby się dostać do budynku przez dach. Tego typu izolacje posiadają współczynnik izolacji cieplnej na zdecydowanie większym poziomie niż wełna mineralna, a nawet styropian.

 

Istnieje prosty przelicznik, mówiący że 10cm pianki poliuretanowej (PUR/PIR) jest równoznaczna z użyciem 16cm styropianu i 18cm wełny, więc dodatkowym atutem zastosowania izolacji z pianki to oszczędność miejsca i zwiększenie powierzchni użytkowej poddasza lub strychu.

Dla zainteresowanych trwałe ocieplanie poddaszy gwarantuje semida