Ekologiczne powietrzne pompy ciepła a klimatyzacja

Wiadomo, że klimat w Polsce jest zmienny i nieprzewidywalny. Latem temperatura przekracza trzydzieści stopni na plusie, a w zimie dochodzi do minus dwudziestu. W międzyczasie mamy również pory słoneczne, deszczowe czy mgliste, także każdy powinien zawsze mieć przy sobie parasol w razie deszczu. Ekologiczne powietrzne pompy ciepła tutaj się przydadzą. 

Ekologiczne powietrzne pompy ciepła są drogie.

recyclingTaka chwiejna pogoda nie sprzyja naszemu zdrowiu. Wahania temperatur mogą sprzyjać przeziębieniom i grypie, a w domu ciężko jest sprawić, by ogrzewanie lub ochłodzenie było idealnie nastawione. Dochodzi również kwestia sprzętu. Większość pieców np. na ekogroszek czy gazowy, oferuje jedynie ogrzewanie, co sprawia, że latem musimy korzystać z pomocy wachlarzy, wiatraków i zimnych napojów z lodem, jeśli chcemy się ochłodzić. Rozwiązaniem mogą być dla nas pompy ciepła powietrze woda. Ekologiczne powietrzne pompy ciepła to nie tylko ogrzewanie, na co by wskazywała nazwa, ale również chłodzenie. Pompa może być przystosowana do ogrzewania zarówno pomieszczeń, jak i wody, dzięki czemu nie musimy się martwić o dwa źródła ogrzewania. Jest bardzo wygodna w obsłudze i zawsze zapewni nam takie grzanie o jakim marzymy. Dodatkowo można ją rozbudować o funkcję klimatyzatora, dzięki czemu w lecie będzie nas ochładzać. Ochładzanie jest szczególnie ważna dla pomieszczeń znajdujących się na ostatnim piętrze lub poddaszy, które są bardziej narażona na ogrzewanie, niż pomieszczenia znajdujące się niżej. Koszt takiej rozbudowy nie jest wysoki i jest bardziej opłacalny niż kupno urządzenia grzewczego i osobno klimatyzatora. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym co daje nam możliwość ogrzewania i ochłodzenia zarówno aktywnego, jak i pasywnego (gdy woda przepływa w kanalikach podłogą chłodzi pomieszczenie, ale jednocześnie nie za bardzo, tak by dawać idealny komfort cieplny, a dodatkowo nie jest to ochłodzenie gwałtowne, co jest dużo zdrowsze dla naszego organizmu i nie powoduje szoku związanego z wahaniem się temperatury).

Wszystkie te czynniki sprawiają, że ekologiczna powietrzna pompa ciepła jest najlepszym, najbardziej optymalnym i opłacalnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o ogrzewanie i chłodzenie domu, dlatego tak wiele osób decyduje się obecnie na jej zakup do swoich domów.

Leave a Comment