Farmakologiczne leczenie depresji

Wiele osób borykających się z depresją nie zdaje sobie sprawy jak wielkim wysiłkiem jest wyjście z tej choroby. Od razu chcą one iść do psychiatry po leki antydepresyjne i wyzdrowieć. Niestety to nie działa w ten sposób. Najważniejsza jest aktywna postawa osoby borykającej się z tą przypadłością.

Czy leczenie depresji farmakologicznie jest dla nas zdrowe

psychologCiężko jest bowiem się wyleczyć jeżeli nie będziemy próbować wszystkiego. Pierwsze co powinno się zrobić to udać się na konsultacje psychologiczne. Leczenie depresji to bardzo skomplikowany proces w który potrzeba cię ciężkiej pracy obu stron. Nawet najlepszy psycholog w Krakowie nie sprawi, że choroba odejdzie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Dlatego osoba z depresją musi się przyzwyczaić że gabinet psychologiczny będzie teraz jej częstym miejscem odwiedzin. Terapia wysiłkowa i inne są środkami które wystarczą w zdecydowanej większości przypadków. Badania pokazują, że tylko pięć osób chorych na depresje wymaga leczenia farmakologicznego. Nawet leczenie nerwicy-kraków go nie wymaga. Jest tak z powodu psychologicznego podłoża tej choroby, a nie wrodzonej wady umysłu. Dlatego tylko kiedy pozostałe metody leczenia zawiodą możemy udać się do psychiatry. Wypisze on wtedy antydepresanty które być może pomogą w zwalczeniu choroby. Trzeba jednak pamiętać, że ich efekt nie będzie natychmiastowy. Żeby odczuć rezultaty trzeba poczekać co najmniej cztery tygodnie i to tylko wtedy jeżeli regularnie zażywamy lek. Dalej, w zależności od efektów, antydepresanty stosuje się od trzech do sześciu miesięcy. Koniecznie tez trzeba pamiętać aby w żadnym wypadku nie odstawiać tych leków samemu.

Wszelkie zmiany powinny być konsultowane z psychiatrą który powie jak dokładnie powinno się przestać zażywać antydepresanty. Ich natychmiastowe odstawienie może skutkować jeszcze poważniejszym nawrotem choroby, a nawet neurologicznym szokiem organizmu.

Leave a Comment