Folia stretch do pakowania i transportu

Pakowanie towarów na czas transportu wymaga zastosowania materiałów, które jak najlepiej zabezpieczą pudełka z produktami. Coraz częściej do transportu wykorzystuje się rozciągliwe folie oraz taśmy, które dodatkowo zabezpieczają przewożone produkty. Taśma pakowa może być również wykorzystana do bieżącego przechowywania produktów, zaś folia stretch jumbo cieszy się niezwykłą popularnością także w magazynach, gdzie przechowywany towar powinien być zabezpieczony w sposób najbardziej optymalny.

folia stretch jumboProducent folii stretch oferuje bogaty wybór materiałów do pakowania. W ofercie można znaleźć kilkanaście rodzajów folii stretch, która różni się grubością, kolorem czy nawet rozciągliwością. Każdy z parametrów folii może być wskazany do stosowania w przypadku nieco innych produktów.
Najczęściej folia dostępna jest jako folia na tulejach, a jej waga osiąga 14-18 kilogramów. Taka folia oferowana jest jako folia do konfekcjonowania, czyli do przewinięcia na dużo mniejsze tuleje czy rolki. Jej grubość się waha od kilku mic aż do 40 mic, przy czym różnica w grubości folii może się wahać o około 2%. Każda rolka zawiera folię o szerokości od 400 do 500 mm. Przeciętnie folia stretch osiąga rozciągliwość rzędu 120 – 150%, choć w ofercie producent ma także folie, które można rozciągać nawet o 300%, przy czym są to folie o większej grubości.

Do wyboru klienci mają folie w wielu kolorach. Jedynie folia przezroczysta dostępna jest w każdej grubości i rozciągliwości, folie kolorowe – białe, niebieskie czy czarne – to folie dosyć grube, o dużej rozciągliwości. Niektóre folie oferowane są także jako folie bez kleju, przynajmniej z jednej strony. Takie folie wskazane są do transportu bardzo delikatnych przedmiotów.

Leave a Comment