Formy terapii małżeńskiej

 

Kiedy są relacje między ludźmi, czasami pojawiają się niespodziewane problemy w porozumiewaniu się. Na początku wydaje się, że wszystko jest dobrze, że zawsze tak będzie. Dobieramy się w pary, wierząc, że będziemy razem żyć.  Wydaje nam się, że znamy drugą osobę jak własna kieszeń, a z czasem wszystko zaczyna dziać się inaczej. Trzeba działać. Gabinetów terapeutycznych jest wiele.

Gabinety terapii małżeńskiej w Poznaniu

terapia małżeńska poznańProblemy i troski codzienności sprawiają, ze zaczynamy się kłócić, mąż lub żona zamyka się w sobie lub nawet odchodzi. Najczęściej łączą nas dzieci i wiele różnych, innych spraw, dlatego próbujemy ratować nasz związek. Najlepszą formą jest terapia małżeńska, dzięki której wiele par połączyło się na nowo lub odnowiło swe kontakty i prawidłowe relacje. Niektórzy boja się spróbować tej metody, jednak warto, ponieważ jest skuteczna. Specjaliści dobiorą formę terapii dla nas, tak by każdy był zadowolony. Jest jednak pewien warunek. Terapia małżeńska poznań polega na tym, że dwie strony muszą tego chcieć i być obecne na spotkaniach. Jest to swoisty cykl spotkań, podczas których wyrzucamy z siebie te rzeczy, które nas bolą, a terapeuta słucha nas, występuje w roli mediatora i psychologa. Wymyślą i podsuwa nam różne rozwiązania, zgodne z nasza wolą. Czasem bywa tak, ze tak się od siebie oddalimy, że musimy skorzystać z pomocy specjalisty, ponieważ sami sobie nie poradzimy. Jeśli chcemy uratować to co jeszcze zostało, możemy spróbować.

Nie różnią się od siebie niczym poza ceną, a te są różnie. Niestety oferta terapii małżeńskiej nie jest jeszcze u nas dostępną w ramach narodowego funduszu zdrowia, musimy więc za nią zapłacić. Jednak warto zainwestować każde pieniądze, by ratować rodzinę, czyli to co jest w życiu najważniejsze. Czasem jest to jedyny sposób, by zrozumieć partnera, wybaczyć sobie nawzajem i żyć dalej razem.