Gabinety, które wykonują karboksyterapię w Krakowie

Za pomocą tego zabiegu możemy zmniejszyć rozstępy, cellulit, widoczność zmarszczek i cieni pod oczami. Jak widać zabieg jest bardzo wszechstronny. Jest nazywany największym przełomem w medycynie estetycznej od czasu botoksu. Imponująca jest zarówno ilość zastosowań, jak i szybkość efektów, które nierzadko pojawiają się nawet po pierwszym zabiegu.

Skuteczne zabiegi karboksyterapii w Krakowie

karboksyterapia KrakówZabieg polega na wstrzyknięciu dwutlenku węgla pod skórę w ściśle określonych miejscach. Tuż po iniekcji gaz równomiernie rozchodzi się w tkankach, rozszerzając naczynia krwionośne, co poprawia odżywienie i dotlenienie komórek i stymuluje procesy regeneracji tkanek. Dwutlenek węgla wywołuje też lekki stan zapalny, w efekcie którego uruchamiany jest proces produkcji kolagenu i elastyny, skóra wygładza się i staje bardziej sprężysta. Jeśli tym czego szukasz jest karboksyterapia Kraków jest do tego idealnym miejscem. Znajdziemy tu dużo gabinetów medycyny estetycznej, które mają ten zabieg w swojej ofercie. Dwutlenek węgla wstrzykiwany jest pod skórę przez cienką igłę umieszczoną w specjalnym aparacie, który jednocześnie reguluje jego temperaturę, ilość i siłę przepływu. W trakcie zabiegu pacjentka odczuwa to, co podczas zwykłego zastrzyku: ukłucie, a następnie niewielki ból i uczucie „rozpychania” pod skórą. Zabieg można nie tylko poczuć, ale też zobaczyć – cienkie linie i niewielkie wypukłości znaczą miejsca, którymi gaz porusza się pod skórą.

Należy jednak pamiętać o przeciwwskazaniach. Jeśli przeszliśmy zawał serca lub udar nie możemy poddać się zabiegowi. Przeciwwskazaniem jest również zapalenie żył czy choroby nerek. Ciężarne również nie mogą poddać się zabiegowi. Jeśli chcemy wykonać ten zabieg dowiedzmy się najpierw jakie są wszystkie przeciwwskazania.