Gdzie powinien znajdować się telewizor? – montaż uchwytów

Współcześnie wiele osób rezygnuje z telewizji na rzecz komputerów i seriali oraz filmów dostępnych w Internecie. Jednakże spora część ogląda jeszcze klasyczną telewizję. Do wyboru mamy kilka rodzajów telewizorów – plazmowe, w których zamocowaniu pomogą nam uchwyty do telewizorów, można jeszcze kupić kineskopowe, ale to już zdarza się coraz rzadziej.

Gdzie montować uchwyty do telewizorów?

uchwyty do telewizorówKupiliśmy już telewizor plazmowy – gdzie go umieścić? Jeśli mamy uchwyty do telewizorów, możemy zaoszczędzić miejsce na szafce i zawiesić go na ścianie, pozwoli nam to też na zawieszenie go wyżej. Co jeśli nie chcemy mieć telewizora na ścianie bo nie jest to dla nas komfortowe? Wtedy wystarczy dokupić specjalną stopkę ale one często znajdują się już w zestawie. Co jeśli po remoncie zmienimy zdanie i chcemy, by nasz telewizor jednak znajdował się na ścianie, a nie, jak to było wcześniej, na szafce? Wtedy nie ma prostszego rozwiązania niż kupić uchwyty do telewizorów i zawiesić na nich nasz telewizor. Stopkę możemy zostawić ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy znów przyjdzie nam ochota na zmianę wystroju mieszkania, a co za tym idzie zmianę miejsca, w którym znajduje się telewizor.

Musimy zwrócić uwagę na jeden szczegół – uchwyty do telewizorów nie mogą być montowane w ścianach z karton-gipsu ponieważ konstrukcja ta może nie wytrzymać zbyt dużego ciężaru. Wtedy jest jeden sposób, aby to ominąć i zamontować uchwyty, mianowicie jeśli bardzo chcemy mieć telewizor na ścianie, a uniemożliwia nam to właśnie konstrukcja ścian, zawsze możemy jedną z nich wzmocnić albo przed remontem pomyśleć o jednej ścianie, która będzie wzmocniona – to znacznie ułatwi sprawę.

Leave a Comment