Idealne buty dla dziecka

Kiedy tylko mój syn zaczął stawiać pierwsze kroki konieczne było znalezienie odpowiednich dla niego bucików. Z jednej strony nie mogłam się doczekać, gdyż zawsze tak bardzo podobały mi się te wszystkie cudne małe butki, ale z drugiej bałam się, że wybiorę dla niego nieprawidłowe obuwie, które będzie go uwierać.

Buty dla dziecka powinny być idealne

buty profilaktyczne dla dzieciChcąc aby zakupy poszły nam jak najbardziej sprawnie, postanowiłam się zaopatrzyć w porady jak kupić dobre byty profilaktyczne dla dzieci, które postanowiłam umieścić w jednym wpisie. Przede wszystkim wszyscy eksperci byli zgodni co do tego, że buty profilaktyczne dla dzieci powinny być wykonane z oddychających materiałów, czyli najlepiej ze skóry. Konieczne jest także, aby miały szeroki i wysoki nosek, gdyż palce małych stóp ułożone są zazwyczaj wachlarzowato, w związku z czym nie powinny być uciskane. Bardzo istotna jest podeszwa, nie może być ona sztywna, powinna bez trudu dać się zgiąć prawie w pół i oczywiście być antypoślizgowa. Cholewka powinna być sztywna, aczkolwiek nie za wysoka, aby nie krępować ruchów kostki, a także nie dać dziecku uczucia zbroi na nogach. Poza tym wkładki profilaktyczne powinny być wyprofilowane, zrobione z miękkiej skórki, nie powodującej obtarć. Obcas dla dzieci dopiero rozpoczynające przygodę z chodzeniem musi być absolutnie płaski, natomiast obcas dla dzieci do 3 lat powinien wynosić 3 cm, a powyżej 1 cm. Dobrze by obuwie także posiadało jakiś atest, jak np. buty Daniel czy Bartek, jednak nie jest to konieczne.

Nie bez znaczenie pozostaje również kwestia rozmiaru, który chyba przysparza najwięcej problemu. Mianowicie przed paluchem powinien być maksymalnie 1 cm, a minimalnie 0,5 cm. Ponad to boki powinny trzymać stopę tak, aby się ona nie ślizgała, ale nie opinać zbyt mocno.