Ile kosztuje zwalczanie pluskiew?

Owady pasożytnicze stanowią prawdziwy problem, bowiem ich ukąszenia są nie tylko bolesne, ale mogą okazać się śmiertelnie niebezpieczne. Wydawałoby się, że w naszym klimacie nie ma owadów, które byłyby w stanie tego dokonać, ale jest odwrotnie. Wprawdzie nie bezpośrednio, ale w etapach. 

Warszawscy specjaliści od zwalczania pluskiew 

zwalczanie pluskiew warszawaKto nie miał do czynienia z pluskwami, ma duże powody do radości. Jednak nigdy nie jest powiedziane, że i do naszego domu się nie wkradną. Są one owadami pasożytniczymi, jak komary. Jednak kąsają nas tylko komarzyce, w przypadku pluskiew, możemy zostać pokąsani zarówno przez samców, jak i samice. Ugryzienia pluskiew są bardzo charakterystyczne, ponieważ mają one zwyczaj kąsać kilkukrotnie. Miejsca po ugryzieniach są żywo czerwone i ciężko się goją. Najgorsze jest jednak to, że w substancjach, jakie wstrzykują nam przed „posiłkiem” jest mnóstwo patogenów, a także bakterii i wirusów, które mogą być odpowiedzialne za zapalenie mózgu lub boreliozę, nie wspominając o szoku anafilaktycznym, jeśli dana osoba jest uczulona na koagulanty pluskiew. Jeżeli interesuje nas zwalczanie pluskiew Warszawa jest strzałem w dziesiątkę. Bowiem to właśnie tu znajdziemy wyspecjalizowane firmy dezynsekcyjne, dla których zwalczanie pluskiew jest codziennością. Dawniej uważano, ze te owady zamieszkują jedynie w brudnych mieszkaniach najgorszych dzielnic, kojarzone były z brudem i ubóstwem. Jednak badania pokazały, ze tak nie jest i znaleźć możemy je nawet w nowoczesnych apartamentowcach.

Pluskwy stanowią szczególne zagrożenie dla dzieci oraz osób starszych, bowiem ich system immunologiczny jest słaby i może nie poradzić sobie z chorobami, jakie przenoszą pluskwy. Jeśli zobaczymy choć jednego owada, warto sprawdzić, czy w domu nie ma ich więcej.