Imprezy integracyjne, najlepszą formą adaptacji nowych pracowników

Nowe zatrudnienie zawsze wiąże się z lawiną emocji, które towarzyszą pracownikowi dołączającemu do zgranej już ekipy. Nowe środowisko, nowi ludzi, z którymi przyjdzie współpracować, nowe obowiązki, to wyzwanie, które dla niejednego oznaczają dużą dawkę stresu, niepewności i troski o zaakceptowanie przez resztę zespołu.

restauracjaSam pamiętam, gdy po raz pierwszy podjąłem pracę i przyszedłem do swojego biura. Chyba nigdy nie odczuwałem mocniejszego poziomu stresu. Pamiętam też, kiedy, tak naprawdę, poczułem się, jak to się potocznie zwykło mawiać, jako „swój”, a biuro przestało wywoływać stres i stało się oswojonym miejscem codziennej pracy. Nastąpiło to dopiero po wspólnym wyjedzie, jaki zaproponował szef. Dobra adaptacja nowego pracownika wymaga bowiem odpowiedniego podejścia. Idealnym sposobem na wzorowy proces adaptacji, są imprezy integracyjne, zazwyczaj połączone z wyjazdem w atrakcyjne miejsce i noclegiem.

Ważne żeby wyjazd był dobrze zaplanowany. Wspólna zabawa, drinki alkoholowe, taniec, to świetny sposób na przełamanie bariery między nowym pracownikiem, a zgranym już zespołem. Dobrze się sprawdzają dodatkowe atrakcje zaplanowane podczas nocnego szaleństwa, np. pokaz fireshow. Najlepiej zdać się na doświadczenie firmy, która organizacją takich wyjazdów zajmuje się zawodowo. Warto starannie wybrać odpowiedni hotel, który swoim standardem zapewni, nie tylko udaną rozrywkę i komfortowe warunki noclegowe, ale będzie również wyposażony w specjalnie przygotowane sale weselne Bydgoszcz, w których będą mogły się odbyć różnego rodzaju konferencje. Imprezy integracyjne to najlepszy sposób na odpowiednią adaptację nowych pracowników, których efektywność wykonywanych obowiązków, może być zależna od poczucia swobody i akceptacji reszty grupy.

Udana firmowa impreza integracyjna to gwarancja przełamania barier i zgrania nowo zatrudnionych z doświadczonymi pracownikami.

Leave a Comment