Jak blisko z Kudowy Zdrój do Karpacza?

Kudowa Zdrój jest tak malowniczo położonym miejscem, że z jej terenu mamy możliwość przejechania się do innych przepięknych miejsc. Jeśli zwiedziliśmy już to uzdrowisko możemy sobie zrobić wycieczkę krajoznawczą. Będąc w południowo-zachodniej części Polski możemy udać się na zwiedzanie Karpacza. W tym miejscu również odnajdziemy pensjonaty, w których będziemy mogli wynająć pokoje i apartamenty. Mamy do pokonania zaledwie około stu dwudziestu kilometrów.

Wskazówki dojazdu z Kudowy Zdrój do Karpacza

kudowa zdrójI tak żeby dojechać do Karpacza z Kudowy Zdrój musimy udać się drogą 387 na Radków, potem na Nową Rudę. W połowie drogie na Nową Rudę będziemy mieli odbicie na drogę 381 w kierunku Głuszycy. Z Głuszycy jedziemy do Unisławia Śląskiego. W Unisławiu Śląskim przecinamy drogę numer 35 i jedziemy na Czarny Bór. Z Czarnego Boru wjeżdżamy na drogę numer 367 i udajemy się na Kamienną Górę. Z Kamiennej Góry nadal drogą 367 jedziemy na Kowary. Z Kowar musimy wjechać na drogę 366 i w ten sposób dojedziemy do Karpacza. Jest to droga optymalna, dzięki której będziemy jechać w normalnym tempie i nie spalimy dużo paliwa. Kiedy dojedziemy do Karpacza wystarczy poszukać pensjonatu, w którym wynajmiemy apartament czy pokój i rozpocząć zwiedzanie.
Nie jest to jedyny wariant trasy, na początku której znajduje się Kudowa Zdrój. Gdybyśmy chcieli wybrać drogę krótką wtedy skrócilibyśmy swoją trasę o dwa kilometry, ale nasz czas byłby wydłużony o jakieś dwadzieścia minut. Czasami nie warto skracać sobie drogi gdyż może się okazać, że droga, która była kiedyś na mapie już nie istnieje lub też w przypadku obszaru górskiego wcale nie jest przejezdna ponieważ halny jaki wiał narobił szkód w postaci obalonych drzew. Jadąc na Karpacz musimy być bardzo uważni z tego względu, że jest to niebezpieczny odcinek drogi. Jak wiemy te tereny pokryte są licznymi zakrętami, na których trzeba uważać gdyż przy dużej prędkości moglibyśmy wylecieć z drogi. Zwłaszcza z Karłowa do Radkowa droga pokryta jest licznymi serpentynami drogowymi.

Oczywiście dla bardziej ambitnych turystów z samochodem jest możliwość przejechania i skrócenia sobie drogi prawie o czterdzieści kilometrów przez Czechy. Musimy udać się z Kudowy Zdrój na Nachod potem na Trutnov w Czechach i potem na Kralowec przy granicy polskiej i wjeżdżamy do Polski i udajemy się na Lubawkę, Kowary i Karpacz.

Leave a Comment