Jak odnowić łazienkę?

Remont łazienki jest przedsięwzięciem drogim w porównaniu do odnawiania pokoju, ponieważ wymaga usunięcia starych kafelek i położenia na ich miejsce nowych.

Narzędzia dla silikoniarzy ułatwiają kładzenie silikonu

Wiąże się to zarówno z koniecznością ponoszenia kosztów na zakup płytek jak również robociznę, dlatego też na ogół remont łazienki przesuwany jest na jak najdalszy termin. Jednak dostępne w sklepach budowniczych produkty pozwolą nam odnowić łazienkę bardzo niskim kosztem i cieszyć się jej nowym wystrojem. Największą zmianę podczas takie modernizacji przyniesie odnawianie kafelek poprzez ich malowanie.

narzędzia dla silikoniarzyMożna w ten sposób zmienić ich kolor na dowolnie przez nas wybrany. Farby przeznaczone do kafelek charakteryzują się wysoką odpornością na wilgoć, a ich skład chemiczny pozwala na dokładne pokrycie płytki i trwałość nawet podczas częstego kontaktu z wodą. Nowoczesne preparaty stosowane przy remontach pozwalają na uzyskanie zdumiewających efektów, dzięki czemu samodzielnie w warunkach domowych można zamienić starą wannę lub zlew na nowe. Powstałe na skutek użytkowania odpryśnięcia oraz rysy na wannie możemy pokryć, gdy zastosujemy lakiery w sprayu. Można je stosować zarówno do akrylowych, emaliowanych oraz żeliwnych wanien jak również umywalek i brodzików prysznicowych. Dzięki nim staremu wyposażeniu łazienki zostanie nadana świeżość i biel. Wszelkie izolacje chroniące przed przedostaniem się wilgoci do ścian i podłogi można wykonać za pomocą takich preparatów jak pianki poliuretanowe, które szybko i skutecznie zabezpieczą powierzchnie. Poza tym pozwalają również na wypełnianie szczelin oraz łączenie niektórych elementów. Do konserwacji oraz izolacji mogą zostać użyte również narzędzia dla silikoniarzy, które także charakteryzują się łatwością stosowania. Tak przygotowanej łazience może brakować jedynie odnowionych mebli, które będą nie tylko ładnie komponowały się z nowym wystrojem, ale również będą odporne na wysoki poziom wilgoci, który występuje niemal w każdej łazience. Ich odnowienie powinno obejmować położenie preparatu zabezpieczającego przed wilgocią, a następnie farby zalecanej do mebli łazienkowych.

Leave a Comment