Jak pendrive może reklamować firmę

Każdy, kto prowadzi firmę doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że najtrudniejsze w dzisiejszych czasach jest zdobycie i utrzymanie klientów. Rynek w praktycznie każdej branży jest przepełniony rozmaitymi ofertami, z których każdy próbuje znaleźć coś dla siebie. Ja również prowadzę firmę i staram się poszukiwać cały czas nowych pomysłów marketingowych.

Pendrive z logo firmy jako gadżet reklamowy

pendrive z nadrukiemMoja firma funkcjonuje na rynku z większymi i mniejszymi sukcesami już od dobrych kilku lat. Zawsze zdawałam sobie sprawę z tego, że największym wyzwaniem będzie przebicie się przez konkurencję w celu zdobycie klientów. Cały czas zmieniamy więc taktykę marketingową, starając się dostosować do tego, co dzieje się na rynku. Ostatnio trafiłam na ciekawy pomysł gadżetów marketingowych, które doskonale sprawdzają się w reklamie. Klient, otrzymując przedmiot codziennego użytku z naszym logo podświadomie oswaja się z nazwą i logo firmy, uznając je za część życia. Spośród różnych możliwości przedmiotów mi najbardziej spodobał się pendrive z nadrukiem, jako forma reklamy mojej firmy. Zajmujemy się komputerami, więc pendrive idealnie wpisuje się w naszą branżę. Zamówiłam już kilka kartonów na przetestowanie. Pomysł jest taki, aby rozesłać kilka do potencjalnych oraz stałych klientów, wraz z ulotką zawierającą naszą podstawową ofertę. Pendrive na pewno będzie miłym zaskoczeniem. Postarałam się, aby nadruk wraz z logo prezentował się naprawdę atrakcyjnie i żeby od razu wpadał w oko.

Gadżety są doskonałym sposobem na marketing. Z racji tego, że prowadzę firmę komputerową postanowiłam, że głównym przedmiotem reklamującym będzie pendrive. Znalazłam firmę, która w hurtowej cenie sprzedała mi kilka kartonów nośników oraz firmę, która zajęła się nadrukiem logo.