Jak prawidłowo zabezpieczyć się przed korozją

 

Na rynku mamy do dyspozycji wiele produktów zabezpieczających i konserwujących nasze auta. Praktycznie dzięki nim, możemy zabezpieczyć każdą część w samochodzie. Które jedna będą najbardziej odpowiednie i jak je rozpoznać?

Skuteczna konserwacja i ochrona naszych aut

sprawdzony spray championMając tak wielki wybór firm produkujących produkty konserwujące do samochodów, trudno jest czasem wybrać te najbardziej skuteczne. Warto wybierać te marki firm, które istnieją na rynku minimum kilkanaście lat, mają własne laboratoria, oraz nowoczesne parki maszynowe. Nie jest to trudna czynność, wystarczy czasem wejść na stronę danej firmy co pozwoli zorientować się, czy produkcja jest we własnym zakresie, czy raczej zlecana w Chinach. Przekonałem się o tym nas własnej skórze, kiedy to miałem do wyboru sprawdzony spray champion i inny spray nie znanej firmy. Dostępne środki umożliwiają nam zabezpieczenie praktycznie każdej części w samochodzie, zaczynając od blach, a kończąc na podzespołach i silniku. Bardzo dobrze jest zacząć od zabezpieczenia antykorozyjnego, tutaj mamy do wyboru szereg produktów, które doskonale spełnią te zadania, np. antykorozyjna farba podkładowa. Odpowiednia , doskonale poprawi przyczepność i trwałość podzespołów. Markowy produkt będzie kompatybilny ze wszystkimi innymi lakierami, oraz będzie miał możliwość szlifowania go na mokro i sucho. Inny produkt, który warto zastosować, to lakier do zabezpieczeń zacisków hamulcowych. Nie tylko nada on kołom sportowego charakteru, ale również zabezpieczy antykorozyjnie nasze hamulce i bębny. Należy również wspomnieć o tzw. sprayach bitumicznych. Są to grubo-powłokowe wyroby izolacyjne, stworzone na bazie asfaltów z dodatkiem wosków i elastomerów.

Po wyschnięciu tworzą elastyczną i miękką powłokę, która doskonale zabezpiecza podwozia aut przed działaniem wody, soli, piasku itp. Chroni przed uderzeniem małych kamieni i żwiru, oraz znacznie redukuje poziom hałasu w samochodzie.