Jak radzić sobie z menopauzą

Jedną z ciekawszych gałęzi wiedzy jest medycyna. Jest ona jednocześnie wiedzą naprawdę rozbudowaną. Dla ułatwienia pracy lekarzy oraz zapewnienia lepszej opieki pacjentom, lekarze się specjalizują. I tak w przychodniach pracuje endokrynolog, kardiolog, dostępna jest również medycyna pracy czy szkoła rodzenia.

Menopauza – jak sobie z nią radzić?

Ginekolog, endokrynologGdzie jednak powinny udać się kobiety, które borykają się z objawami menopauzy? Odpowiednim w ich przypadku specjalistą jest ginekolog łódź. Podpowiadamy, jakie sposoby może zaproponować, aby menopauza nie była tak bardzo dotkliwa. Bardzo dobrym sposobem na złagodzenie niemalże wszystkich objawów menopauzy, są dostępne w aptece mieszanki ziołowe. Zawarta jest w nich najczęściej koniczyna, szałwia, wiesiołek, melisa lekarska oraz szyszki chmielu. Aby herbatka smakowała naprawdę dobrze, producenci dodają do nich również owoc dzikiej róży czy kwiat hibiskusa. Dzięki temu jej wypicie nie wiąże się z przykrymi doznaniami. Takie herbaty doskonale radzą się z uderzeniami gorąca, uspokajają i nawilżają przesuszoną w tym okresie bardzo silnie skórę. Wiele kobiet w okresie menopauzy uskarża się na suchość okolic intymnych. Bardzo dobrym środkiem, który radzi sobie z tym przykrym objawem, jest kwas hialuronowy. Większości kobiet kojarzy się on z zabiegami medycyny estetycznej. Tymczasem okazuje się, że znalazł zastosowanie również w ginekologii w Łodzi, okulistyce, a nawet ortopedii. Jeszcze do niedawna nawilżające globulki zawierały takie środki jak wyciąg z nagietka oraz D – pathnenol. Dzisiaj takie środki zalecane są przez ginekologów coraz rzadziej. Jeżeli kobieta chce mieć niemalże pewność, że zastosowane środki pozytywnie wpłyną na jej samopoczucie, powinna zdecydować się na terapię hormonalną. Obecnie dostępna jest ona także w formie wygodnych do stosowania plasterków, które nie wpływają negatywnie na pracę wątroby oraz układu pokarmowego.

Tym samym mogą stosować je nawet te kobiety, które cierpią chociażby na wrzody żołądka. Jest to z całą pewnością ogromne ułatwienie i ukłon w stronę kobiet.

Leave a Comment