Jaka aranżacja przedpokoju?

Przedpokój to bardzo istotne pomieszczenie w każdym mieszkaniu i domu. To właśnie to pomieszczenie goście widzą jako pierwsze po wejściu do mieszkania lub domu. Już w tym momencie wyrabiają oni sobie zdanie o naszym mieszkaniu. Powinno być one urządzone praktycznie. Jest to jednak pomieszczenie, którego aranżacja sprawia nam bardzo dużo problemu.

Pomieszczenie to musi być przede wszystkim funkcjonalne. Przedpokój zazwyczaj jest bardzo małym pomieszczeniem. Wówczas dużą rolę odgrywają nawet drzwi zewnętrzne. Jeśli będziemy je otwierać to na pewno zabierzemy bardzo dużo powierzchni. Muszą być one zatem dopasowane do kubatury pokoju. Oczywiście muszą być także idealnie dostosowane stylistycznie do całego mieszkania oraz oczywiście przedpokoju. Bardzo istotny jest odpowiedni dobór materiału, z którego wykonana będzie podłoga w przedpokoju.
Będziemy tam chodzić w butach. Podłoga ta będzie więc narażona na różnego typu zniszczenia oraz na to, że będzie miała styczność z wilgocią. Musimy więc wybrać materiał odporny na ścieranie oraz taki, który nie będzie pochłaniał wody. Z pewnością nie sprawdzą się tutaj panele. Woda, która dostanie się pod nie, bardzo szybko je zniszczy i po kilku miesiącach będziemy musieli je wymienić. Idealnie nadawać się tutaj będą płytki ceramiczne. Podłoga taka pozwoli nam także zachować porządek w przedpokoju, gdyż bardzo łatwo ją wyczyścić.
Rzeczy, które się tam znajdują muszą być uporządkowane. Jeśli mamy dużo miejsca w przedpokoju to może tam stanąć szafa. Jeśli mamy mniej miejsca to zainwestujmy w wieszaki na kurtki czy płaszcze oraz szafeczkę na buty. Nasi goście także będą zadowoleni, gdy będą mieli gdzie odłożyć swoje rzeczy.

Jeśli nasz przedpokój jest mały to warto pamiętać o tym, aby wszelkie drzwi się w nim znajdujące otwierały się na zewnątrz. Jeśli zrobimy odwrotnie to możemy spodziewać się tego, że z pewnością znacznie pomniejszymy optycznie to pomieszczenie. Lepiej tego nie robić w szczególności jeśli pomieszczenie i tak jest już stosunkowo małe.

Leave a Comment