Jaką poduszkę dla dziecka wybrać?

Do czasu skończenia dwóch lat dziecko nie potrzebuje poduszki. Właściwie to po prostu nie powinno jej mieć. Głównie z tego względu, że są one po prostu niebezpieczne, w szczególności dla niemowląt, które nie potrafią jeszcze zmieniać swojej pozycji w czasie snu. Jaką poduszkę jednak wybrać dla dziecka, które może już bezpiecznie na nich spać? Wybór nie jest wcale taki prosty.

Poduszki dla dzieci muszą być delikatne i elastyczne

poduszka dla dzieckaNa rynku jest naprawdę wiele poduszek, a więc próbując kupić pierwszą poduszkę dla dziecka można mieć całkiem spory problem z wybraniem tej jednej, która będzie najlepsza. Przede wszystkim poduszka dla dziecka musi być wygodna. Najlepiej żeby nie była wypełniona puchem albo pierzem, ponieważ mogą one uczulać dziecko. Warto jest więc zainwestować w poduszkę hipoalergiczną, która będzie zapobiegać rozwojowi roztocza oraz pleśni. Zanim kupimy poduszkę powinniśmy poprzyglądać się naszemu dziecku w czasie snu i zobaczyć w jakiej śpi pozycji. Przykładowo, jeżeli dziecko ma tendencję do częstego zmieniania pozycji w czasie snu i wiercenia się to powinno ono mieć wtedy taką poduszkę, która będzie twarda ale jednocześnie elastyczna. Poduszka dla dziecka nie może być zbyt duża – taka, która ma 30 centymetrów będzie wystarczająco duża. Choć wydawać by się to mogło dziwne poduszka nie powinna być zbyt miękka, bo nie jest to dobre dla ich kręgosłupa.

Wybór odpowiedniej poduszki dla dziecka jest bardzo ważny. Rodzaj i to czy jest ona wysokiej jakości wpływa na jakość snu naszego dziecka. Taka zwykła rzecz jak poduszka ma też duży wpływ na obciążenie jakie wywierane jest na kręgosłup dziecka w czasie snu. Dlatego też tak ważne jest by wybrać poduszkę dobrą i dostosowaną do potrzeb dziecka, dla którego sen jest bardzo ważny.