Jaki tunel foliowy powinniśmy wybrać?

Jak wiadomo tunel ogrodniczy wydłuża sezon uprawy roślin od przedwiośnia aż do późnej jesieni. Wybór odpowiedniego tunelu jest ważny, ponieważ zazwyczaj jest to wydatek kilkuset złotych a tunel będzie nam służył przez wiele lat. Przy zakupie powinniśmy kierować się kilkoma zasadami, dzięki nim wybór tunelu okaże się łatwiejszy.

Wybór odpowiedniego tunelu foliowego

wytrzymałe tunele folioweW tunelach najczęściej uprawiane są warzywa ciepłolubne takie jak na przykład pomidory, ogórki czy papryka. Zanim jednak wybierzemy się do sklepu, powinniśmy zastanowić się jaki rodzaj konstrukcji będzie nam odpowiadał oraz jakie wymiary powinien mieć nasz tunel. Wybór odpowiedniego tunelu, który spełniłby wszystkie nasze oczekiwania wcale nie jest taki prosty jak to się wydaje. Na rynku dostępnych jest wiele modeli foliowych tuneli ogrodniczych, które różnią się istotnymi elementami. Jaki więc powinniśmy wybrać? Na rynku dostępne są tunele niskie oraz wysokie. Te pierwsze służą do przykrywania naszych upraw przez krótki okres. Jak sama nazwa mówi taki tunel jest niski, dlatego wykonanie w nim jakichkolwiek prac jest niemożliwe. Wszystkie zabiegi należy wykonać przed jego ustawieniem a kolejna okazja do wyrwania chwastów będzie dopiero gdy go zdemontujemy. Jeśli jesteśmy sprawnymi majsterkowiczami sami możemy zrobić taki tunel. Natomiast tunel foliowy wysoki to taki, do którego możemy wejść i w zależności od jego wielkości oraz uprawianych roślin dosyć swobodnie się w nim poruszać. To jaki model tunelu wybierzemy zależy tylko od nas. Zależy nam jednak na tym, aby były to wytrzymałe tunele foliowe, ponieważ mają nam służyć przez kilka lat a nie przez jakiś czas.

Jeśli więc zdecydujemy się na zakup takiego tunelu powinniśmy przemyśleć jaki będzie dla nas odpowiedni. Ważna jest także jego wysokość, osoby mające 180cm powinny kupić model przynajmniej o 10cm wyższy, ponieważ będą się czuć w nim swobodniej.