Jakość ma znaczenie

Za najlepszy pirometr który, mierzy temperaturę, uznawany jest wysokiej klasy pirometr ST-8839. Przyrząd ten pomaga nam zlokalizować także miejsca uszkodzenia wielu czujników.

Do bardzo wygodnej funkcji w użytkowaniu tego pirometru należy marker laserowy który jest wstanie oznaczyć nam miejsce pomiaru, komparator który sygnalizuje dźwiękiem, lub jest wstanie optycznie przekroczyć wynik pomiaru, który został wcześniej ustawiony w temperaturze. W większości wszystkie pirometry mierzą temperaturę od – 50 stopni natomiast, tym urządzeniem można ją zmierzyć do 280 stopni. Niemniej jednak wadą tego urządzenia jest mała rozdzielczość optyczna.

Taki pirometr jest wyposażony w wyświetlacz ciekłokrystaliczny, oraz wielofunkcyjny, zawierający dwa pola cyfrowe. Na jednym polu jest wyświetlany aktualny stan poziomu, a na drugim wynik operacji. Jego podświetleniu ułatwia nam pomiar przy niewystarczającym oświetleniu zewnętrznym. Jest załączany od razu po naciśnięciu przycisku podświetlenia lub rozpoczęcia pomiaru, a wyłącza się automatycznie po paru sekundach oszczędzając w ten sposób również baterię.

Bardzo ważną funkcją tego pirometru jest wilgotnościomierz, rozdzielczość, która jest równa 0,1 stopni, co pozwala nam na obserwowanie zmiany temperatury oraz określić jej charakter, co jest nie możliwe przy innym parametrach takich jak np. 1 stopień. Taki pirometr jest wstanie dokładnie zmierzyć pomiar nie tylko w stopniach ale i również w procentach. Posiada bardzo duży komfort obsługi jaki jest wstanie zapewnić nam łatwość i szybkość pomiaru.

Taki pirometr posiada wiele funkcji o dużej zawartości jak np. zakres mierzonych temperatur wynosi -50 do 1000 stopni, rozdzielczość wskazania 0,1 stopień, podstawowa dokładność 1,5%, czas odpowiedzi 1 sekunda, rozdzielczość optyczna 50:1, wymiary 230x100x55, masa 290g, zasilanie bateryjne 9V (6F 22), oraz cena która, przy zakupie pirometru jest dla nas również bardzo ważna waha się w granicach od 1200zł do 1400zł, w zależności od sklepu.