Jazda torowa – komfort to dobry stój

Jazda torowa jest bardzo męcząca. Szczególnie jeśli chcemy jechać szybko, ale nie mamy komfortu psychicznego w postaci odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, jaki gwarantuje nam bezpieczny strój. Odpowiednie buty, które pozwolą nam bezproblemowo wyczuć biegi, kombinezon, który w razie upadku nie pozwoli, żebyśmy się zbytnio obtarli oraz kask, który ochroni naszą głowę.

Komfort podczas jazdy motocyklem jest bardzo ważny

kaskDlatego jeżdżąc na torze czy to zawodowo czy amatorsko należy kupić naprawdę dobry strój motocyklowy. Kaski takie jak nolan n104 evo czy Schubert c3 pro mimo ich wielu zalet słabo się nadają, ponieważ kask szczękowy nie chroni aż tak jak kask integralny. A takim jest na przykład nolan n86. Ogólnie rzecz biorąc kaski motocyklowe nolan są bardzo dobry rozwiązaniem jeśli bierzemy pod uwagę cena-jakość. Kombinezony są różne, byle nie kupować nowego kombinezonu za 500zł. Buty moim zdaniem tylko alpinestars smx 6. Ich konkurencja jest droższa o kilka stówek. Więc myślę że warto się nimi zainteresować. Ba! Po prostu warto je mieć. Na torze mają miejsce różne wypadki i jeśli mielibyśmy porównać motocyklistę co zaliczył ślizga poprzez powiedzmy high-side, ciężko jest porównać jednego, co jest naprawdę solidnie ubrany, z takim, co poszedł pojeździć w adidasach i dresach. Obrażenia jaki ma zawodnik ubrany to z reguły kilka siniaków, ewentualnie, jeśli niefortunnie się uderzy to złamanie. Jeśli chodzi o delikwenta w adidasach to kończy znacznie gorzej. Po pierwsze często ma złamania barku, żeber albo problemy z łokciami. Często tekstylniane ubrania wtapiają się w skórę, a materiał, który nie jest odporny na ścieranie zostaje starty przez asfalt a potem zostaje starta i skóra. Jeśli ktoś jedzie bez kasku to jest to jeszcze ciekawsze w chwili styku z asfaltem.

Często osoby wyglądają bardzo źle. Co więc zrobić żeby nie był tak jak opowiadam? Po prostu jeździć w ubraniach stworzonych na motocykl a nie ubraniach przeznaczonych do gry w piłkę nożną. Jeśli już jeździmy – róbmy to tak jak powinniśmy.

Leave a Comment