Kamerzysta w Sieradzu

Z wykształcenia jestem kamerzystą, aktualnie prowadzę swoją własną firmę, która zajmuje się relacjonowaniem imprez prywatnych oraz masowych. Coraz więcej osób jest bowiem zainteresowanych relacjonowaniem ważnych dla nich film, którymi chcą się podzielić również z innymi, lub do których pragną co jakiś czas powracać za sprawą żywego obrazu filmowego. W ostatnim czasie otrzymuję również wiele zleceń na teledyski reklamowe, które tworzę dla film, które zainteresowane są właśnie taką formą kreatywnej reklamy. 

Jak wygląda praca kamerzysty? 

kamerzysta sieradzPochodzę z Sieradza i to właśnie w tej miejscowości zdecydowałem się otworzyć moją firmę. Pomysł ten okazał się paradoksalnie bardzo trafny. W Sieradzu nie było bowiem przede mną żadnej innej firmy, która świadczyła tego typu usługi, byłem więc prawdziwym pionierem na swoim rynku. Nie ukrywam więc, że moja firma rozwija się dziś bardzo dobrze, za pomocą mojej oficjalnej strony internetowej – Kamerzysta Sieradz, prowadzę zapisy już na następny rok. Jak wygląda moja praca? Wbrew pozorom jest ona bardzo podobna do pracy filmowca z prawdziwego zdarzenia. Plan filmowy zazwyczaj zaczyna pracę już od czesnych godzin porannych. W przypadku kiedy wykonanie teledysku reklamowego zleca mi niezależna firma, wraz z moją ekipą (oświetleniowcem, dźwiękowcem oraz charakteryzatorką) docieram na wyznaczone miejsce i rozkładam swój sprzęt. Następnie cały mój zespół przystępuje do pracy. Ja filmuję konkretne ujęcia, dźwiękowiec dba o odpowiedni dźwięk podczas kręcenia materiału, charakteryzatorka natomiast dba o to by przedstawiani w filmie goście, z którymi często przeprowadzamy krótkie wywiady wyglądali atrakcyjnie. 

Po zakończonej pracy na planie powracam do swej pracowni, w której wraz z mym montażystą obrabiam nakręcone przeze mnie materiały filmowe i montuję z poszczególnych scen zwarty, podszyty odpowiednią muzyką materiał. W ten oto sposób powstają właśnie teledyski reklamowe, na które decyduje się dziś coraz więcej firm, które odchodzą tym samym od sztampowych, powielanych wzorców i wprowadza tym samym w swoją firmę powiew świeżości.