Kim zostać w przyszłości?

Wybierając swój przyszły zawód, bardzo często jesteśmy już dorosłymi ludźmi. Niektórzy nawet w liceum nie mają najmniejszego pojęcia odnośnie tego, co chcieliby robić w przyszłości. Oczywiście są wśród nas ludzie, co do których nie było wątpliwości, co będą robić w przyszłości, już w momencie gdy byli małymi dziećmi.

Niemal każde dziecko marzy o tym, kim zostanie jak dorośnie

odzież roboczaNawet jeżeli wydawało się to wówczas nieprawdopodobne, oni pokonywali wszystkie przeszkody, by w dorosłym życiu zrealizować swoje dziecięce marzenia. Kto wie, być może syn mechanika samochodowego, który obserwował jak jego tata codziennie zakłada rękawice robocze i wychodzi do warsztatu, całym sercem pragnął być w przyszłości tym, kim jego ojciec. W tym celu zwiedził potajemnie chyba każdy sklep bhp w mieście, licząc, że znajdzie sklep, który będzie oferował dziecięce obuwie robocze. Kiedy mu się to nie udało, przyglądał się tylko z daleka, jak pięknie na tacie wyglądała odzież robocza, którą zawsze nosił, kiedy wsuwał się pod samochód, by zdiagnozować w czym tkwi problem i obiecywał sobie, że kiedyś będzie równie dobrym mechanikiem jak i jego tata. Z pewnością niejednokrotnie słyszeliśmy również o dzieciach, które od najmłodszych lat wykazywały duże talenty artystyczne – na przykład muzyczne czy malarskie. Takie pociechy, jeżeli tylko rodzice odpowiednio zadbali o rozwój ich talentów, dziś są już dorosłymi osobami, które znane są na całym świecie.

Dlatego jeżeli nasze dziecko wykazuje ku czemuś specjalne uzdolnienia, nie wahajmy się je wesprzeć w realizacji jego marzeń.

Informacje pochodzą ze strony:

http://eurobhp.com/ochrona-rak,c1.html

Leave a Comment