Klosz tradycyjny czy bardziej nowoczesny

klosze do lampGdy decydujemy się na kupno lamp do naszego domu, to zacznijmy od zastanowienia się, co właściwie chcemy mieć, czyli jaki lampa ma mieć styl. Dopiero wtedy udajmy się do sklepu i zobaczmy, jaka jest oferta. Tu zaczynają się schody, bo wybór z reguły jest olbrzymi. Jedną z wielu ważnych decyzji, jaką podejmujemy przy kupnie nowej lampy, jest wybór klosza.

Klosze do lamp są nie tylko dekoracją pomieszczenia i nieodłączną częścią każdej lampy, ale sprawiają, że światło żarówki nie świeci nam bezpośrednio. W zależności od tego, jakie klosze do lamp wybieramy, możemy osiągnąć światłem bardzo ciekawe efekty. Pomysłowość projektantów w tej materii jest olbrzymia. Coraz częściej do projektowania kloszy wykorzystują nie tylko tradycyjne materiały, ale też stosują nowoczesne, umożliwiające osiągnięcie bardzo oryginalnych efektów. Jakie klosze do lamp są najpopularniejsze?
Ciągle wielkie wzięcie mają wzory tradycyjne, których ponadczasowe piękno pozwala na zmianę wystroju pokoju, bez wymiany oświetlenia. Jednak wiele osób stawia na oryginalne i bardzo ciekawe wzory współczesne. Piękne proste kule czy inne geometryczne bryły będą znakomicie uzupełniać nowoczesne wnętrza. Wszystkie klosze do lamp mają też za zadanie chronić nasze oczy przed bezpośrednim światłem i podczas ich wybierania trzeba i na ten aspekt zwrócić uwagę. Obecnie w sklepach jest ogromny wybór przeróżnych kloszy.
Ciągle dominuje szkło, zarówno przeźroczyste, jak i mleczne. Jednak pojawiają się oryginalne połączenia np. drewna z metalem, szkła z metalami. Stosuje się też plastiki. Na pewno oryginalne są klosze do lamp wykonane z tworzyw naturalnych typu wiklina czy kora. Dają one poczucie bliskości z naturą. Przy kupowaniu kloszy trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, do jakiego typu lampy wybieramy klosz.

Niedopasowanie klosza do mocy i typu żarówki może nawet zakończyć się pożarem. Jak widać, dzisiejsze klosze do lamp spełniają kilka funkcji. Nie tylko uzupełniają wystrój, ale też sprawiają, że światło jest przyjemniejsze dla oczu.<

Leave a Comment