Księgowość online a błędne faktury

Zawsze uważałam, że nowe technologie to jedna z tych rzeczy, które się bardzo przydają jeśli chodzi o prowadzenie firmy. Elektronika wszystko usprawnia, nie trzeba siedzieć nad papierem z ołówkiem i wypisywać cyferki, nie trzeba wysyłać listów pocztą i czekać aż dojdą za tydzień lub więcej, bo można wszystko przesłać e-mailem.

Księgowość online powinien zminimalizować nam ilość błędnych faktur

program księgowyCzęsto sprawdzałam, czy nie pojawiło się na rynku coś tak świetnego jak program finansowo księgowy, z którego korzystam. Dzięki niemu cała papierologia szła mi o wiele szybciej i nie musiałam się bać o błędy w wyliczeniu, bo wszystko zawsze się zgadzało. Na początku jeszcze to sprawdzałam ręcznie, ale jak wiedziałam, że wszystko jest dobrze, to potem przestałam. Program księgowy robił wszystko za mnie, a ja mogłam zająć się innymi sprawami, takimi jak wizyty w urzędach, czy spotkania z klientami. Cały czas szukałam jeszcze lepszych rozwiązań i to mnie zgubiło. Kiedy przeczytałam, ze jest dostępna księgowość online to od razu chciałam z niej skorzystać. Pisali, że jest dużo lepsza od mojego programu, a ja dałam się skusić promocyjną ceną. Niedługo potem okazało się, że jest to bardzo zawodny program. Źle wyliczył mi faktury dla klientów i musiałam je potem ręcznie poprawiać. Wróciłam do swojego starego programu i w nim wszystko działało. Nie zawsze należy ufać stwierdzeniu, ze nowsze znaczy lepsze, doskonalsze.

Mój program księgowy ma parę lat, ale nigdy mnie nie zawiódł, a księgowość online padła już przy pierwszym zadaniu. Teraz boję się wybrać program magazynowy, bo widzę te pomyłki w ilości stanów produktów na nim. Może jednak nie będzie aż tak źle?

Leave a Comment