Który motyw pościeli dziecięcej jest obecnie popularny?

Jak znać się na czymś, czego się w życiu nie robiło? Można poznać zagadnienie teoretycznie, ale tylko wtedy, gdy jest czysto techniczne. A co, gdy oczekuje się swojego pierwszego dziecka? Skąd wiedzieć, jakie zabawki będzie lubić lub jaką pościel mu kupić? Trzeba się nauczyć jaki kolor będzie ulubionym, a smak pożądanym.

Czy małe dziecko ma gust?

popularna pościel do wózka minkyNiestety takie pytania przychodziły mi do głowy, w momentach kiedy w ciąży panikowałam, że sobie nie poradzę. Teraz jest już lepiej. Kupuję to co mnie się podoba. Ostatnio jest popularna pościel do wózka minky – jeszcze jakiś czas temu rozłożyłabym ten zakup na czynniki pierwsze analizując potrzeby swoje i mojego dziecka. Dziś mi przeszło i kupiłam tę pościel, bo po pierwsze mnie się podobała, po drugie wiem, że innym dzieciom się podoba, po trzecie spełnia wszystkie moje wymagania, co do jakości. I wszystko. Już nie analizuję, czy mojemu dziecku będzie się podobać, bo jest jeszcze za malutkie na posiadanie swojego gustu. A jeśli nawet już jakiś ma, to nie powie mi, czy wzorki na kocyku czy pościeli są fajne czy nie. Ja to muszę czuć i czuję. Jak każda matka. Że pewien kocyk jest bardziej ulubiony, inny miś jest najukochańszy, a bez minky nie zaśnie. Teraz nauczyłam się to zauważać. Poza tym, jest jeszcze jedna kwestia. Stawiam na to, że moje dziecko ma podobny gust do mamusi. Jeśli mnie się coś podoba, to i jemu zapewne też. Czemu tak sądzę? Wnioskuję to po takim samym kolorze oczu, uśmiechu, potrzebie czułości…

Moje pierwsze dziecko to wykapana mamusia. I choć wydaje mi się, że znam jego gust, to piękny jest czas, gdy dziecko przyjmuje każdą zabawkę, jakby była najwspanialszą rzeczą na świecie. Każda grzechotka jest super, każdy odgłos ciekawy. Tak łatwo wtedy zaczarować malucha.