Kursy zawodowe mnie zawiodły

Zawsze marzyłam o tym, żeby pracować ze zwierzętami. W moim domu zawsze było dużo zwierząt, nie tylko psów i kotów, ale również świnki morskie, chomiki i króliki. Dodatkowo, miałam rodzinę na wsi, a tam konie, krowy i inne zwierzaki.

Przydatne kursy zawodowe w Łodzi?

kursy zawodoweW związku z tym marzyłam o tym, żeby zostać weterynarzem. Chciałam zajmować się zwierzętami dużymi i małymi, leczyć je i sprawiać, że znowu poczują się lepiej. Poszła do liceum o profilu biologiczno-chemicznym,żeby zdawać potem na weterynarię. Myślałam, ze matura dobrze mi poszła, ale niestety nie dostałam się na uczelnię, a nie stać mnie było na studia zaoczne. Były one zbyt drogie. Pomyślałam wtedy, ze może szkoły policealne byłyby dobrym rozwiązaniem. Widziałam, ze niektóre takie szkoły dla dorosłych uczą na kierunku technik weterynarii, więc może warto spróbować. Taki kurs trwa dwa lata, i nie daje takich uprawnień, jak studiowanie, ale w tamtym momencie mi to nie przeszkadzało. Takie kursy zawodowe Łódź mogą być przydatne. Niestety, nie było to tak dobrze jakbym myślała. Po pierwsze, uprawnienia jakie zdobywaliśmy były dużo niższe, niż po studiach. Mogliśmy co prawda asystować przy zabiegach, ale nie samodzielnie operować, nie mogliśmy też wszystkiego robić.

Poza tym, poziom nauczania nie był zbyt wysoki. Wiele z tych informacji już znałam od rodziny ze wsi i przez to że czytałam dużo książek. Zrezygnowałam z kursu po trzech miesiącach i poszłam potem do pracy. W następnym roku zdawałam ponownie na weterynarię i tym razem się dostałam. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa.