Łódź warta jest uwagi!

Doskonale zlokalizowana w centrum Polski jest wygodnym miejscem przesiadek. Zaopatrzona jest w lotnisko oraz sieć kolejową i drogową. Jest też przystankiem na trasie bardzo popularnego dziś Polskiego Busa. Bardzo blisko Łodzi krzyżują się autostrady A1 i A2 co sprawia, że dojazd do Łodzi jest niezwykle wygodny.

łódźJednak warto spojrzeć na Łódź również jako na jedno z najciekawszych polskich miast.
Łódź jest czwartym pod względem wielkości polskim miastem. Zamieszkuje ją ponad 700 000 ludzi.
Odbywa się tu wiele ciekawych wydarzeń. Jednym z najważniejszych miejsc jest Manufaktura. Znajduje się tam kino, mnóstwo sklepów, teatr, Muzeum Fabryki, Muzeum Miasta Łodzi a także restauracje i puby. Kolejnym wartym uwagi miejscem jest Atlas Arena. Hala przystosowana jest zarówno do targów jak i koncertów czy wydarzeń sportowych. Często łódzkie ogrodzenia pokrywają plakaty reklamujące koncerty największych gwiazd. W tym roku pojawią się między innymi Kylie Minogue, Leny Kravitz i Budka Suflera. Ważnym wydarzeniem w świecie sportu są od dawna wpisane w kalendarze kibiców siatkarskich Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W kalendarzu jest też miejsce dla Targów Nieruchomości. Atlas Arena nie zapomina o najmłodszych, którzy z pewnością doskonale bawić się będą na przedstawieniach Disney On Ice: Magiczny Świat Lodu oraz Królewna Śnieżka On Ice.

Inne miejsca warte uwagi to między innymi Pałac Izraela Poznańskiego zwany Polskim Luwrem, Pałac Edwarda Herbsta a także Galeria Wielkich Łodzian.

Leave a Comment