Maszyny i niska temperatura?

Elementy ruchome maszyn są szczególnie narażone na niskie temperatury – to właśnie osadzający się lód, czy tez gruba warstwa śniegu, mogą skutecznie uniemożliwić ich rozruch, czy też spowodować ich gwałtowne zatrzymanie chwilę po uruchomieniu. Wszystko to może skutkować nie tylko koniecznością przeprowadzenia remontu i naprawy danej maszyny, ale również może powodować znaczne przestoje w działaniu firmy – a czas to podobno pieniądz! Czy możemy się jednak jakoś bronić przed spadkami temperatur? Czy możliwe jest zabezpieczenie naszych maszyn na okres zimowy?

grzałkaWielu osobom wydawać się może, że polanie maszyny gorącą wodą może rozwiązać problem związany ze śniegiem oraz lodem. Niestety jest to najgorszy z możliwych pomysłów, gdyż jest to szok temperaturowy dla urządzenia, który może skończyć się nawet jego pęknięciem!
Znacznie lepszym rozwiązaniem, które nie tylko jest rozwiązaniem bezpiecznym dla naszej maszyny, ale również daje nam gwarancję jej całorocznej dostępności bez względu na temperaturę otoczenia i warunki pogodowe, jest zastosowanie profesjonalnej grzałki. Tego typu elementy grzejne montujemy na maszynie, podłączamy do źródła zasilania i już po kilkunastu minutach możemy uruchamiać nasze urządzenie bez jakichkolwiek obaw.
Decydując się na tego typu grzałki warto jednak zasięgnąć profesjonalnej opinii w danym sklepie – grzałki różnią się nie tylko kształtem, ale przede wszystkim mocą, która powinna być odpowiednio dobrana nie tylko do wielkości urządzenia, ale także różnic temperatur pomiędzy temperaturą otoczenia, a temperaturą roboczą danego urządzenia.

Warto zatem zainwestować kilka złotych w grzałki i mieć pewność działania maszyn i urządzeń pracujących podczas zimowych warunków?.

Leave a Comment