Meble z drewna w mieszkaniu

Wiele osób ma problemy z aranżowaniem swoich mieszkań i domów. Wielość materiałów, kształtów, kolorów i rodzajów mebli sprawia, że wybór jest szerszy niż dotychczas, ale przez to bardziej kłopotliwy. Które z nich wybrać? Bez względu na to jaki styl nam odpowiada meble z drewna będą dobrym pomysłem, a szczególnie meble lite drewno.

Meble z drewna są i będą zawsze na czasie

mebleDrewno jest materiałem uniwersalnym, pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i stylizowanych na retro, w pokoju dziecięcym i kuchni. Meble z drewna przetrwają lata i odpowiednio konserwowane będą długo cieszyć nasze oczy w stanie niezmienionym. Najlepiej jest je myć specjalnymi płynami i sprayami do drewna, które zawierają w sobie pielęgnujące i natłuszczające składniki konserwujące drewno. Nie należy ich za bardzo moczyć, bo woda może naruszać strukturę drewna. Jeśli meble się zabrudziły lepiej przetrzeć je suchą lub lekko wilgotną szmatką. Ostatnio modne stały się meble kolonialne i meble indyjskie. Te pierwsze są połączeniem stylu angielskiego i indyjskiego, te drugie są meblami tradycyjnymi. Nawet ława drewniana, krzesła czy stoliki kawowe kupione w sklep kolonialny nadadzą wnętrzu niepowtarzalny, orientalny klimat. Kolorowe dodatki takie jak narzuta na kanapę, ozdobne ramki, ceramiczne misy na stół czy wielkie stojące wazy na kwiaty będą idealnymi dodatkami, które ożywią każde wnętrze. Zanim urządzimy wnętrze w stylu kolonialnym warto jest pamiętać, że większość z kanap, foteli i krzeseł jest obijanych lub w całości są pokryte skórą naturalną lub sztuczną. Nie każdemu taki materiał przypadnie do gustu, wymaga on czyszczenia specjalnymi środkami przeznaczonymi do tego materiału i nie jest tak miły w dotyku jak obicie materiałowe. Dodatkowo warto wiedzieć, że do wyroby mebli kolonialnych używa się zwykle ciemnego drewna takiego jak heban, więc żeby wnętrze nie wyglądało ciężko i ponuro należy dobrać do niego jasne dodatki lub pomalować ściany na biało, beżowo czy kremowo.

Do wnętrza kolonialnego czy indyjskiego idealnie pasują świeże kwiaty zarówno cięte, wsadzone z wazę, jak i doniczkowe okryte pasującą osłonką. Pamiętajmy, że nie należy ślepo podążać za modą i jeśli takie wnętrze nijak ma się do naszego stylu, lepiej jest wybrać inny.

Leave a Comment