Moskitiery mają różną funkcjonalność

Obecnie mamy na rynku coraz więcej dostępnych moskiter.

Są one nam niezbędne do ochrony przed owadami, które pojawiają się w okresie od wiosny, do późnej jesieni. Obecnie mamy coraz łagodniejsze zimy, dlatego nie wykluczone, że okres latania różnych owadów znacznie się przedłuży. Zaleznie od naszych potrzeb szukamy różnych rozwiazań i różnych moskitier, które ochronią nasze mieszkania, i nie tylko. Szukamy najczesciej moskitiery, aby zapobiec przedostawania się owadów do naszego mieszkania. Umieszczamy wówczas moskitiery w każdym okien oknie, jak również w drzwiach balkonowych.

Mamy tyle dostępnych na rynku siatek, że bez problemu zamontujemy je sami w każdym oknie, bez względu na ich wielkość. Musimy jedynie dopasować je do powierzchni, na którą chcemy taką siatkę założyć. Moskieitey najcześciej zakładane są w oknach w kuchni, w któych to zwabione zapachami owady chętnie przedostają się przez otwarte okna do pomieszczeń, jak również i w pokojach dziecięcych. Ukaszenia owadów mogą być dla małych dzieci bardzo niebezpieczne. Moskitiery nie muszą być jednak używane tylko w oknach w domu czy w mieszkaniu. roleta

Często są również montowane w sklepach spożywczych, odzieżowych, czy też w instytucjach państowych. Jednak dobrze się sprawdzają nie tylko moskitiery na okna, ale również i w postaci baldachimów, czy  postaci wieszanych firanek. Moskitiery w postaci baldachimów są najcześciej stosowane jako ochrona przed owadami wokół łóżka. Najcześciej używane są w sypialni oraz w pokoju dziecięcym. Takie moskitiery mają jednak dość sporą wadę, gdyż są dość sporym siedliskiem kurzu, i często trzeba je prać. W namiotach również montowane są moskitiery, gdyż spanie na świeżym powietrzu zwiększa ryzyko pojawienia się w namiotowej sypialni nieproszonych gości.

Nic tak bowiem nie drażni w środku nocy jak latający nad uchem komar, który znika zaraz po włączeniu światła.  Na rynku mamy dostępne również moskitiery w postaci firanek, które można pzymocować do framugi okna i przez którą to firankę bez problemu można przechodzić. Jeżeli jednak nie zasłonimy jej za sobą, wówczas droga owadów do naszego domu stoi otworem.

Zajrzyj tu po rolety dzień noc Wrocław

Leave a Comment