Naturalne podkłady do skóry

Piękna skóra w makijażu to podstawa. Jednak rzadko która kobieta może cieszyć się tak nieskazitelną cerą, że nie musi ukrywać żadnych mankamentów skóry. Większość z nas boryka się z przebarwieniami, wypryskami, zmarszczkami lub innymi przypadłościami, z którymi nie najlepiej się czujemy i z chęcią zakamuflowałybyśmy wszystko, zanim gdziekolwiek się ruszymy. 

Podkłady wtapiające się w skórę

podkład dopasowujący się do skóryPodkłady mają za zadanie poprawić koloryt cery, ujednolicić ją oraz zakryć niedoskonałości na naszej twarzy. Wybór tego kosmetyku nie jest prosty. Jest wiele mark, odcieni i rodzaji podkładów. Jak wybrać ten odpowiedni? Najlepiej wybrać się do drogerii bez makijażu i wypróbować testerem podkład na skórze twarzy, ale nie szyji czy dłoni! Pamiętajmy o tym! Dobrze jest jeśli podkład kupimy o ton jaśniejszy, poniewać podkłady czy fluidy mają to do siebie, że się utleniają, czyli po jakimś czasie, powiedzmy 3-4 godzinach będzie on ciemniejszy na naszej skórze. Jest teraz wiele podkładów, które mają na przykład do wybory tylko 2 lub 3 odcienie i jest to tzw. podkład dopasowujący się do skóry. Przeważnie jest to odcień jasny, naturalny i ciemny. Producent tych produktów obiecuje, że podkład wtopi się w skórę i będzie jakby niewidzialny. Uważam, że w jakimś stopniu jest to prawdą, gdyż kosmetyki te są bardzo lekkie w swojej konsystencji, często przypominające krem do twarzy z odrobiną pimentu. Wybierając taki produkt, musimy wiedzieć, że raczej nie pokryje on naszych niedoskonałości, więc dodatkowo trzeba zaopatrzyć się w korektor do twarzy.

Każdy makijaż wygląda pięknie, gdy podstawę stanowi piekna cera, a w tym może pomóc idelanie dobrany podkład. Jeśli nie jesteśmy pewne swojego wyboru, zawsze możemy poprosić ekspedientkę o próbkę produktu i wybrówać ją w domu oraz zobaczyć jak zachowuje się on na skórze przez kilka godzin.