Naturalny makijaż permanentny zawsze się sprawdzi

Po latach mody na bardzo mocny i sztuczny makijaż permanentny który wręcz ukrywał naturalne rysy twarzy i praktycznie całkowicie zmieniał wygląd kobiety wreszcie przyszła moda na naturalność. A co za tym idzie obecnie makijaż wykonuje się w taki sposób by był on praktycznie niewidoczny lub ledwie zauważalny. Co ciekawe, wykonanie takiego makijażu wcale nie jest takie proste jakby się mogło wydawać.

Jak wybierać makijaż permanentny twarzy

Makijaż permanentnyWszystko dlatego, że kluczem do wykonania dobrze prezentującego się makijażu naturalnego jest dobranie kosmetyków w odpowiedniej kolorystyce. Ważne jest by dobrane kolory pasowały do karnacji i urody kobiety, a prawdę powiedziawszy samodzielnie bardzo trudno jest kosmetyki dobrze dobrać, bo zwykle kobiety nie wiedzą jakie są ich kolory i co za tym idzie w czym dobrze wyglądają.  Jest to ważne ze względu na to, że  makijaż permanentny ma długotrwały charakter. Zresztą zasadą naturalnego makijażu jest także sposób jego wykonania, czyli sposób nałożenia makijażu tak by wyglądał on w taki sposób jakby twarz była jedynie muśnięta. W teorii brzmi dobrze, w praktyce bywa różnie. Dlatego coraz więcej kobiet zamiast walczyć z tego rodzaju makijażem we własnym domu decyduje się na wykonanie trwałego, naturalnie wyglądającego makijażu. W tym celu wykonuje się zwykle makijaż permanentny brwi i ust. Chcąc osiągnąć naturalny efekt należy pamiętać, żeby przy permanentnym makijażu brwi zdecydować się na technikę microblading, które polega na rysowaniu na brwi pojedynczych włosków, co daje o wiele bardziej naturalne efekty niż farbowanie po całości. Jeśli chodzi natomiast o makijaż ust, to kluczem do dobrze wyglądającego makijażu jest dobranie barwnika w odpowiedniej tonacji pasującego do urody. W tym zakresie pomoże kosmetyczka wykonująca zabieg. W przypadku, gdy efekt zabiegu nie będzie tym czego oczekiwaliśmy zawsze można zdecydować się na taki zabieg jak usuwanie makijażu permanentnego czy też jego korekta.

Jako, że chcemy by efekt takiego zabiegu wyglądał naprawdę naturalnie to makijaż permanentny musi być wykonany profesjonalnie, a co za tym idzie trzeba dobrze wybrać salon kosmetyczny w którym zabieg ma być przeprowadzony, zwykle najbardziej rzetelne są te salony znajdujące się w centrach dużych miast jak na przykład w Warszawie czy Krakowie.