Ogrzej swój dom naturalnie – pompy ciepła

Nowoczesne budownictwo to dzisiaj stosowanie technologii, która kładzie nacisk przede wszystkim na ekologiczne materiały i energooszczędność. Dom, który ma spełniać współczesne wymagania i oczekiwania klienta to budynek, który nie tylko zapewnia mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo, ale również pozwala na obniżenie kosztów energii, głównie ogrzewania.

pompy ciepłaNajlepszym sposobem na obniżenie tych kosztów jest wykorzystywanie naturalnych i odnawialnych źródeł energii takich jak powietrze, woda czy promienie słoneczne. Coraz popularniejszą i coraz częściej stosowaną technologią jest rekuperacja, która polega na odzyskiwaniu ciepła poprzez specjalistyczny system wentylacji. Zainstalowanie rekuperatorów pozwala na znaczną oszczędność w kosztach ogrzewania oraz wpływa na jakość powietrza w całym budynku – jest ono cały czas świeże mimo zamkniętych okien. Równie popularny sposób na inteligentne wykorzystanie naturalnego ciepła jest związany ze specjalistycznymi pompami ciepła.
Pompy ciepła mogą pobierać i przepompowywać ciepło pobierając je zarówno z powietrza, jak i wody a nawet gruntu. W okresie letnim pompa taka może z kolei chłodzić wnętrze domu. Oczywiście taka pompa nie jest stuprocentowo ekologiczna, gdyż jako urządzenie pobiera prąd elektryczny. Jednak zalety jej stosowania, w tym znaczne obniżenie kosztów energii sprawiają, że należy do proekologicznych systemów. Wydaje się, że pobieranie energii odnawialnej to przyszłość, która staje się standardem.

Zainteresowanie nowymi technologiami jest ogromne na terenie niemal całej Polski zarówno wśród inwestorów prywatnych jak i instytucjonalnych. Również Kraków jest miastem, który idzie z duchem czasu i mieści wiele firm oferujących nowoczesne systemy wentylacyjne i cieplne dla budownictwa.

Leave a Comment