Okulary czy soczewki?

Badanie wzroku jakiego dokonał na nas okulista dziecięcy lub poradnia okulistyczna często sprawia, że jesteśmy zmuszeni do korekcji naszego wzroku. Wiąże się to z odwiedzeniem miejsca znanego jako salon optyczny, a tam Pan bądź Pani optyk dobierze dla nas odpowiednie okulary bądź soczewki kontaktowe.

Okulary jak i soczewki pełno mają swoich wad jak i zalet, podobnie jest z ich zwolennikami. Wiele osób woli jedno ale tyle samo woli drugie rozwiązanie

Badanie wzrokuCzęsto mamy problem z tym którą metodę korekcji wzroku wybrać. Jedno jest pewne. Zarówno soczewki kontaktowe jak i okulary sprawią, że nasz wzrok wróci do normy i obydwa rozwiązania można uznać za użyteczne. Można je również stosować naprzemiennie. Co jednak lepiej jest wybrać? Soczewki czy może jednak tradycyjne okulary. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i jest głównie uzależniona od naszych potrzeb. Zaletą okularów względem soczewek jest to, że są one banalnie proste w zakładaniu i ściąganiu. Odpowiednio dobrane i dopasowane mogą sprawić, że nasza twarz się ożywi i okulary dodadzą nam nieco uroku osobistego. Jest to najtańsza forma korekcji wzroku, gdyż raz kupione okulary wystarczają zazwyczaj na kilka lat. Wadą okularów jest to, że dają one ograniczone pole widzenia podczas gdy dzięki soczewkom widzimy jednakowo całą powierzchnią oka. Okulary mają swój ciężar przez co noszenie ich bez przerwy przez kilka godzin może sprawić, że będziemy mieli obtarcia na nosie lub w okolicach uszu. Przy większych mocach okulary mogą powodować optyczne zwiększenie lub zmniejszenie naszych oczu względem obserwującej nas osoby. Mogą także powodować zniekształcenia obrazu, gdyż przedmioty możemy widzieć mniejsze lub większe niż w rzeczywistości są, jednak badanie wzroku powinno wykazać, czy lepsze będą okulary czy soczewki do danej wady. Minusem jest także to, że można je łatwo zniszczyć np. siadają na nie przypadkowo. Będąc ostatnio w Bydgoszczy zdarzyła mi się taka sytuacja. Jeśli chodzi o zalety i wady soczewek to jest nią głównie to, że przy ich stosowaniu nie widać, że w ogóle mamy jakiekolwiek problemy ze wzrokiem.

Minusem jest ich uciążliwy sposób zakładania i ściągania, wymagają ogromnej higieny, nie mogą być stosowane u wszystkich osób, a do tego musimy pamiętać o ich systematycznym kupowaniu i wszelkich akcesoriów do nich co sprawia, że są one rozwiązaniem droższym niż okulary.

Sprawdź na http://www.salonvision.pl